Pariisis pidasid võimud põllumeeste protestil kinni 66 inimest | Välismaa

2289492h2ac3t24

Pariisi tänavatel kajasid möödunud nädalal põllumeeste vihased hüüded ja protestikisa, kui ametivõimud kinni pidasid 66 inimest. See sündmus kütkestas Euroopa avalikkuse tähelepanu ning tekitas küsimusi põllumajandussektori olukorra kohta. Põllumeeste hääl oli kuuldav ka kaugel Eestis, kus paljud jagasid solidaarsust nende eest võitlejatele. Kas see mäss Pariisis on ainult jäämäe tipp või algus suurematele rahutustele Euroopa Liidu põllumajandussektoris?

Prantsusmaa politsei teatas reedel, et pidas Pariisis toimunud põllumeeste protestil kinni 66 inimest.

Prantsuse põllumehed jätkavad teede blokeerimist, rehvide süütamist ning supermarketite piiramist ning talunikud tõkestasid hommikuse tipptunni ajal traktorite ja heinapallidega liikluse Triumfikaare juurde viival puiesteel.

Plakatitega välja tulnud põllumehed ütlesid, et nende tegevuse eesmärgiks on “prantsuse põllumajanduse päästmine”, teatas maaelu koordineerimise liit sotsiaalmeediaplatvormil X.

Põllumajandustootjad kogu mandril on nädalaid protestinud nende sõnul liiga piiravate keskkonnareeglite, väljastpoolt Euroopa Liitu pärit odava impordi ja madalate sissetulekute üle.

Axel Masson rääkis, et tuli umbes 100 kaaslasega “rahulikult ja seaduskuulekalt” Champs-Élysées’le juba kell 3 hommikul.

Mõned põllumehed jagasid Triumfikaarel ringteel ummikus seisvatele autojuhtidele kottidega kartuleid. Mitu meest ajas enne kinnipidamist politseinikega juttu.

“Maaelu koordineerimise liit võtab Triumfikaare sümboolselt ja rahumeelselt üle,” öeldi protestiaktsiooni eel X-is avaldatud teadaandes.

Masson ütles, et talunikud asetasid pärja finantsraskustest enesetapule tõugatud ametivendade mälestuseks.

“Riik ei ole meid kunagi kuulanud,” ütles Masson.

Kuigi Pariisis toimunud põllumeeste protest korraldati rahumeelselt, võtsid võimud kinni 66 inimest. See näitab, et õigus meeleavaldusele ja sõnavabadusele ei pruugi alati olla võimalik. Kuigi protesti põhjused võivad olla põhjendatud, on oluline järgida seadusi ja korda. See sündmus tuletab meile meelde, kui oluline on demokraatia aluspõhimõtete järgimine ning rõhutab vajadust dialoogi ja kompromisside järele, et lahendada lahendamata küsimusi. Loodame, et tulevikus saavad rahumeelsed meeleavaldajad oma arvamust avaldada ilma hirmuta või represioonideta.

Loe rohkem:  Venemaa korraldas Ukrainale üle kuue tunni kestnud droonirünnaku | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga