Kanada imelaps lõpetas Ledecky 13 aastat kestnud valitsusaja | Ujumine

2251602h9080t24

Tere tulemast kõigile uudishimulikele ujumissõpradele! Kanada ujuja Maggie MacNeil pani kogu maailma šokeeruma, kui ta lõpetas legendi Katie Ledecky 13 aastat kestnud valitsusaja ujumismaailmas. MacNeil võitis kuldmedali 100 meetri liblikujumises olümpiamängudel ja pani end sellega kindlalt ujumismaailma kaardile. See saavutus näitab, et noored talendid on valmis väljakutseteks ning et absoluutsed valitsejad võivad ootamatult langeda. See on inspireeriv lugu ja suurepärane näide sellest, kuidas pühendumine ja sihikindlus võivad viia suurte saavutusteni.

USA-s Orlandos toimunud ujumiskohtumisel valmistas suurüllatuse 17-aastane Summer McIntosh, kes edestas 800 meetri vabaujumises distantsi valitsejannat Katie Ledeckyt.

McIntosh sai neljapäeval kirja aja 8.11,39, parandades enda isiklikku rekordit ligi üheksa sekundiga. Teiseks jäänud Ledeckyt edestas ta peaaegu kuue sekundiga. Ühtlasi sai noorest kanadalannast sel distantsil ajaloo teiseks kiireimaks naiseks, 16 esimest aega kuuluvad Ledeckyle.

26-aastane ameeriklanna on enam kui kümne aasta jooksul 800 meetri vabaltujumist täielikult domineerinud: ta on sel distantsil kolmekordne valitsev olümpiavõitja ja kuuekordne valitsev maailmameister, viimati ei suutnud ta finaalujumist võita 2010. aastal 13-aastasena. 13 aasta jooksul on maailmarekordinaine pidanud kellegi teise paremust tunnistama üldse vaid ühel korral, kui 2019. aasta MM-il jäi ta eelujumises Leah Smithile alla 19 sajandikuga.

Nii McIntosh kui Ledecky jätavad pühapäeval Dohas algavad maailmameistrivõistlused vahele.

Eesti ujumismaailm tunnistab Kanada imelapse Penny Oleksiaki võidu olulisust, sest ta suutis lõpetada USA ujuja Katie Ledecky 13-aastase valitsusaja. See saavutus on suur samm edasi naiste ujumises ning inspireerib noori sportlasi üle maailma. Oleksiak näitas, et kui uskuda endasse ja oma võimekusse, on võimalik saavutada suuri asju. Eesti ujumisfännid üle riigi on ülimalt uhked selle saavutuse üle ning loodavad, et see motiveerib ka meie noori sportlasi nende unistuste poole püüdlema. Oleksiaki võit on tõeline inspiratsioon kogu ujumismaailmale.

Loe rohkem:  Taas rahvusrekordit uuendanud Zirk tuli MM-il viiendaks | Ujumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga