Värska gümnaasiumi lapsed tähistasid vastlapäeva kelgu- ja tuubisõiduga | Eesti

2258691h9fcdt24

Tere tulemast Värska gümnaasiumisse, kus õpilased tähistasid vastlapäeva rõõmsa kelgu- ja tuubisõiduga! Sel päeval tähistame talvise hooaja lõppu ja kevade saabumist traditsioonilise vastlakuklite söömise, kelgutamise ja lõbusate tegevustega lumistel nõlvadel. Õpilased naudisid päeva täiel rinnal, naeratused näol ja rõõmus meel. See oli suurepärane viis ühendada traditsioonid, liikumine ja lõbu ning luua unustamatu mälestus. Tutvuge meie kooliga ning liituge meiega järgmistel sündmustel ja traditsioonidel, et kogeda Eesti kultuuri ja õppida koos meie inspireerivate õpilastega.

Olenemata sadanud jäävihmast tähistasid Värska gümnaasiumi õpilased vastlapäeva suusatades ning kelgu- ja tuubisõiduga.

Teisipäeva pärastlõunal oli Värska gümnaasiumi kõrval oleval mäenõlval kosta laste kilkeid ja hääli – kes lasi tuubi, kes kelguga võimalikult suure hooga mäest alla.

“Sellel aastal on meil kolm tegevust – vastlaliug siin mäe peal, siis vastlasõit ATV-ga, mille taga on meil tuubid, ja on ka suusatamine Setomaa suusasarja raames,” selgitas Värska gümnaasiumi õpetaja Emily Raudkepp.

Lastele meeldis enim tuubiga liugu lasta. “Ma ütleks et ikka tuubiga, see kuidagi sõidab kõige paremini,” ütles Sandra, kelle sõnul on teiste lastega koos lõbusam mäest alla lasta kui üksi.

Bruno sõnul olid lumeolud vastlasõidu jaoks head. “Minu arvates paras, ei ole liiga kõva maapind ja ei ole pehme ka, mõnus ja kelk läheb,” rääkis ta ja kinnitas, et ka temale meeldib enim tuubiga sõita.

“See liigub hästi ja seal on väiksem võimalus, et maha lendad,” ütles ta.

Värska gümnaasiumi lapsed veetsid meeleoluka vastlapäeva kelgu- ja tuubisõiduga ning tähistasid traditsioonilist talvist püha rõõmuga. See oli suurepärane võimalus lõbutseda ja veeta aega koos sõpradega. Vastlapäeva tähistamine on oluline osa meie kultuurist ning see üritus tõi õpilased lähemale oma juurtele ja traditsioonidele. Lisaks füüsilisele aktiivsusele said õpilased ka värsket õhku nautida ning head tuju kogeda. Sellised üritused on olulised meie kogukonna ühtsuse ja heaolu jaoks ning aitavad luua mälestusi, mis kestavad kogu elu.

Loe rohkem:  Tallinna Tehnikakõrgkool laieneb Ida-Virumaale | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga