Valitsus ei jõudnud taas õpetajate palgarahas kokkuleppele | Eesti

2228091h9ef1t24

Tänavu kevadel jäi Eesti valitsus taas vastuolulisse olukorda, kui palgaküsimustes ei jõutud õpetajate ametiühingutega kokkuleppele. See tekitas õpetajate seas suurt pettumust ning tõi kaasa mitmeid meeleavaldusi üle riigi. Palgaraha küsimused on olnud õpetajate ja valitsuse vaheliseks kuuma teemaks juba mitu aastat ning olukord ei paista hetkel kiiresti paranemas. Valitsuse ja õpetajate vaheliste läbirääkimiste edasist kulgu jälgitakse hoolega ning oodatakse lahendust, mis rahuldaks mõlemaid pooli.

Valitsus jätkas neljapäeval õpetajate palgaraha arutelu, kuid üksmeelele ei jõudnud.

Peaminister Kaja Kallase (RE) hinnangul on tähtsam, et arutataks neid haridusreforme, mis parandaksid pikaajaliselt õpetajate palga- ja töökoormuse muresid. Peaministri sõnul ei ole need reformid lihtsad ega populaarsed.

Üksnes 10,8 miljonit eurot, mis kataks õpetajate tänavuse palgatõusu nõude, ei too Kaja Kallase hinnangul soovitud tulemust.

Haridusminister Kristina Kallase (Eesti 200) hinnangul pole õpetajatel aega aastaid reformide jõustumist oodata ja raha tuleb eraldada juba praegu.

“Arutasime seda ka valitsuskabinetis ja ei ole seda kokkulepet, et keegi oleks nõus midagi ära jätma oma haldusalast selleks, et saaks täiendavalt õpetajate palka tõsta olukorras, kus politseinike, päästjate, kultuuritöötajate, sotsiaaltöötajate, maksuametnike palgad ei tõuse sel aastal,” rääkis Kaja Kallas pärast valitsuskabineti arutelu.

Kuna valitsuses taas kokkulepet ei sündinud, jätkub õpetajate streik tõenäoliselt ka järgmisel nädalal.

Kuigi valitsus ja õpetajate ametiühingud ei jõudnud palgaraha osas kokkuleppele, on oluline, et mõlemad pooled jätkaksid konstruktiivset dialoogi ning leidaksid lõpuks lahenduse, mis rahuldab mõlemat osapoolt. Õpetajate töö on äärmiselt oluline ühiskonna tuleviku ja arengu seisukohast ning nende väärtustamine peaks olema kõigi jaoks prioriteet. Järgmised läbirääkimised peaksid pöörama erilist tähelepanu õpetajate vajadustele ja panusele ning tagama, et nende töö oleks väärikalt tasustatud. Selles peitub hariduse ja Eesti tuleviku võti.

Loe rohkem:  Haridusminister: Võrklaeva soovitus langetaks teaduse rahastust | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga