Austria kohus lubas kurikuulsa keldrimaniaki üle viia tavavanglasse | Välismaa

2229408h3efet24

Tere tulemast! Viimased uudised Austriast on tõeliselt kõnekad – kurikuulus keldrimaniak on lõpuks teisale üle viidud. Seekord tavavanglasse. See on muutnud paljude inimeste elu, kuidas see on muutnud sinu oma? Kas sa oled rahul selle otsusega või mitte? Kui sa tahad rohkem teada saada, siis jääme lugema.

Austria kurikuulus keldrimaniakk Josef Fritzl orjastas oma tütre 24 aastaks keldrisse ja sigitas talle seitse last. Kohus leidis neljapäeval, et Fritzl pole enam ohtlik ning seksuaalkurjategija viiakse psühhiaatriaasutusest üle tavavanglasse.

“88-aastane Fritzl oli kohtuotsusest väga liigutatud ja taotleb järgmisel aastal täielikku vabastamist,” ütles Fritzli advokaat.

Otsus pole veel lõplik ja vajab prokuratuuri heakskiitu. Suure tõenäosusega aga viiakse Fritzl tavavanglasse, vahendas The Telegraph.  

Josef Fritzl mõisteti oma kuritegude eest 2009. aastal eluks ajaks vangi ning ta kandis karistust Garsteni vangla vaimuhaigetele kurjategijatele mõeldud osakonnas. 

Fritzli tütar ja tema lapsed said hiljem vajalikku ravi, kuid nende edasisest saatusest ei ole avalikkust teavitatud.

Kelder, kus Fritzl hoidis oma tütart Elisabethi, kes sünnitas talle seitse last, täideti 2013. aastal tsemendiga ja ei ole enam kasutatav.

Kohus otsustas viia kurikuulsa keldrimaniaki tavalisse vanglasse, mis on oluline samm õigluse tagamise suunas. See otsus näitab, et Eesti võimud võtavad tõsiselt kuritegevusele reageerimist ja karistuste täitmist. Samuti annab see ohvritele lootust, et õiglus saab võidule. On oluline, et kurjategijad vastutaksid oma tegude eest ning et õiglus saaks selle juhtumi puhul jalule seatud. Kohus võttis arvesse kõiki asjaolusid ja tegi otsuse vastavalt seadusele, jättes sellega hea eeskuju teistele kohtutele.

Loe rohkem:  Vene rünnak põhjustas Ukrainas Harkivis ulatusliku tulekahju | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga