Välisministeerium: teavitasime Gold Solutioni tegevusest uurimisasutusi | Raadiouudised

341329hec6ft24

Tere tulemast Eesti Välisministeeriumi kodulehele! Meil on hea meel teatada, et oleme teavitanud uurimisasutusi Gold Solutioni tegevusest. Kuna meie eesmärk on tagada Eesti julgeolek ning kaitsta meie riigi mainet rahvusvahelisel tasandil, on oluline, et sellised ettevõtted, kes kahjustavad meie mainet või julgeolekut, saavad vastava tähelepanu ja uurimise osaliseks. Palun külastage meie kodulehte, et saada rohkem infot selle olulise teema kohta. Täname, et olete huvitatud Eesti julgeolekust ja turvalisusest.

USA reedel teatavaks tehtud Venemaa-vastaste sanktsioonide nimekirjas on ka Eestis registreeritud osaühing Gold Solution.

Äriregistri andmetel on selle ettevõtte põhitegevusala veoste ekspedeerimine. USA andmetel on Gold Solution transportinud Euroopa päritolu tööpinke ja varuosi ettevõtetele, mis toetavad Vene sõjamasinat. Gold Solutioni omanikud on Jelena Jakimtšuk ja Ilja Jakimtšuk. Ilja Jakimtšuk ütles ERR-i venekeelsetele uudistele, et kui nad oleksid vastavat teavet omanud, ei oleks nad seda kaupa ka vedanud. Jakimtšuki sõnul peavad nad nüüd USA nimekirja sattumise järel otsustama, kas ettevõtte tegevus lõpetada, kuna ka pangad on nende kontod blokeerinud. Välisministeeriumi sanktsioonide ja strateegilise kauba kontrolli osakonna peadirektor Kadri Elias-Hindoalla ütles, et ministeerium on varem edastanud teabe Gold Solutioni kohta Eesti uurimisasutustele. Jätkab Mall Mälberg.

Lõppkokkuvõttes on oluline, et Eesti Välisministeerium on võtnud tõsiselt Gold Solutioni tegevusega seotud mured ja teavitanud asjakohaseid uurimisasutusi. See näitab Eesti pühendumust õiglase ja ausa ärikeskkonna loomisele ning tagab, et kahtlased tegevused saavad kiirelt ja tõhusalt lahendatud. On oluline, et sellised ettevõtted vastutaksid oma tegevuse eest ning Välisministeeriumi sammud selles suunas on olulised edusammud Eesti majanduse ja maine kaitsel.

Loe rohkem:  Ruhnu vallavanemaks saab Raimet Figol | Raadiouudised

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga