Argentiinlane teenis Rio de Janeiros karjääri suurima turniirivõidu | Tennis

2280888heabat24

Eesti tennisefännid kogu maailmas jagavad rõõmu Argentiina mängija suure võidu üle Rio de Janeiro turniiril. See on tema karjääri üks suurimaid saavutusi ning tõestab tema võimekust ja pühendumust spordile. Selle võidu järel on ta kindlasti palju austajaid juurde võitnud ning tõestanud end maailma tipptasemel mängijana. Oleme elevil nähes, mis järgneb tema edule ning loodame, et ta jätkab sama tulemusrikast karjääri ka tulevikus.

23-aastane Argentina tennisist Sebastian Baez pani pühapäeva hilisõhtul Rio de Janeiros oma edukale turniirile võiduka lõpu, kui teenis esmakordselt ATP 500 kategooria turniiril karika.

Baez kohtus finaalis kvalifikatsiooni kaudu põhitabelisse pääsenud kaasmaalase Mariano Navonega, kes alistas poolfinaalis turniiriks teise asetuse saanud Cameron Norrie (ATP 29.) kahes setis. Enne seda oli ta konkurentsist lülitanud ka Federico Coria (ATP 88.) ning Yannick Hanfmanni (ATP 49.).

Paraku sai aga suurüllataja hoog finaalmänguks otsa, sest Baez tormas avasetis kahe murdega 4:0 juhtima. Ta loovutas siis kaks geimi, aga võitis järgmised kuus, et teises setis samuti 4:0 juhtima minna. Siis loovutas ta Navonele vaid ühe ning vormistas lõpuks 6:2, 6:1 võidu.

Baezi jaoks oli see karjääri viies turniirivõit ATP karusellil, kuid esimene, mis on ATP 250 kategooriast kõrgem. “Imeline, tundsin terve nädal Rios midagi erilist. See tuletab mulle mu kodu meelde, publik, rahvas üldse ja kõik muu ka,” ütles Buenos Airesest pärit argentiinlane.

Kuigi 22-aasta Navone pidi finaalis kaotusvalu tundma, oli eelmine nädal tema karjääris märgiline. Varasemalt polnud ta ATP tuuril ühtegi matsi võitnud ning turniiri järel tegi ta maailma edetabelis 53-kohalise hüppe, tõustes maailma 60. reketiks. Baez kerkis turniirivõiduga 21. reale, mis on ka tema karjääri kõrgeim asetus.

Loe rohkem:  Ojakäär kaotas Egiptuses poolfinaalis | Tennis

Kokkuvõtteks võib öelda, et Argentiina tennisist suutis Rio de Janeiros saavutada oma karjääri suurima turniirivõidu, mis kindlasti tõstab tema enesekindlust ja annab talle julgust jätkata edaspidi samas vaimus. See võit näitab tema pühendumust ja talenti ning kindlasti teeb ta oma fännid ja kaasmaalased uhkeks. Olles võidukas rasketes tingimustes, näitas ta oma võitlusvaimu ja võimekust võita kõige raskemates olukordades. See on kindlasti meeldejääv saavutus tema karjääris ning annab talle jõudu järgmiste väljakutsete võtmiseks vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga