Vabariigi aastapäev tuleb vihmane | ilm

2100890h318bt24

Tere tulemast Eestisse! Despite the forecast for rain, the atmosphere in Estonia is electric as the country prepares to celebrate Vabariigi aastapäev, or Independence Day. This important national holiday commemorates the declaration of Estonian independence in 1918 and is a time for reflection, pride, and unity among the Estonian people. As the rain falls, the spirit of resilience and determination shines through, underscoring the unwavering strength of this small but mighty Baltic nation. Join us as we honor our past, celebrate our present, and look towards a bright future ahead.

Laupäeva hommik on sajuta, aga pilvine, sest lõuna poolt on tulekul juba uus madalrõhkkond. Kella üheksa-kümne paiku jõuab uus sadu Eesti lõunaserva ja jõuab juba kella 12 paiku Tallinna. Õhtupoolik on üle maa vihmane, saartel tuleb sekka ka lörtsi. Pärastlõunal tõuseb ka tuul.

Ööl vastu laupäeva on Lääne-Eesti olulise sajuta. Ida pool sajab öö hakul veel tihedat vihma, vastu hommikut saab sadu läbi. Kohati on udu. Tuul puhub lõunakaarest 3 kuni 9, enne keskööd põhjarannikul iiliti kuni 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -1 kuni +3 kraadi.

Hommik on pilvine ja sajuta, aga udulaamadega. Kagutuul on sisemaal nõrk, rannikul mõõdukas. Õhutemperatuur on 0 kuni +3 kraadi.

Päev on pilvine. Hommikupoolikul jõuab Liivi lahe ümbrusse ja mandri lõunaossa vihm, levib üle maa, saartel poetab sekka ka lörtsi. Kagu- ja idatuul  on ennelõunal nõrk, pärastlõunal tugevneb iiliti 14, õhtul rannikul kuni 18 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on saartel kuni +4, mandril tõuseb esmalt Lõuna-Eestis, õhtuks ka põhja pool +5 kuni +8 kraadini.

Pühapäeva öö hakul saame vihma, sekka lörtsi ja lõõtsub tugev tuul. Pärast keskööd tõmbub tuul tagasi ja sadu lahkub. Päev  on tõusva õhurõhu foonil suurema sajuta ja näeb ehk ka päikest. Õhutemperatuur tõuseb viie kraadi ümbrusse ja pisut ülegi.

Loe rohkem:  Kolmapäeval sajab mitmel pool vihma, lörtsi või lund ja on jäidet | ilm

Uuel nädalal saame tiba vihma. Öösiti on ka väikest miinust, päevad on kindlalt plussis.

In conclusion, although the weather may be rainy on Vabariigi aastapäev (Republic Day) in Estonia, it does not dampen the spirits of the people as they gather to celebrate their country’s independence and achievements. The rain serves as a reminder of the resilience and perseverance of the Estonian nation in the face of adversity, and the importance of unity and solidarity in moving forward as a society. Despite the grey clouds above, the people of Estonia continue to shine bright with pride and patriotism on this special day.

See sissekanne postitati aastal ilm. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga