VAATA OTSE | MK-hooaja viimases naiste sprindis on rajal neli eestlannat | Laskesuusatamine

2306907he32at24

Tere tulemast Laskesuusatamise MK-hooaja viimasele naiste sprindivõistlusele, kus meil on au näha nelja Eesti sportlast võistlustulle astumas. See on suurepärane võimalus toetada meie kodumaised talendi ning nautida põnevat ja adrenaliinirikast võistlust. Kogu Eesti on põnevil sellest sündmusest ja ootab põnevusega, kuidas meie sportlased saavad hakkama maailma parimatega. Olge valmis elama kaasa ja tunnetama emotsioone, mis kaasnevad tipptasemel spordiga!

Laskesuusatamise MK-sari lõpeb sel nädalal Canmore’is. Esimesena on Kanadas kavas naiste 7,5 km sprint. Otseülekanne ETV2-s ja ERR-i spordiportaalis algab kell 18.30. Kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Margus Ader.

Stardinimekirjas on 97 naist, nende seas ka neli eestlannat: Tuuli Tomingas (stardinumber 24), Regina Ermits (32), eelmise nädala etapi haiguse tõttu vahele jätnud Susan Külm (69) ja Johanna Talihärm (77). Sprindi 60 paremat pääsevad laupäevasesse jälitussõitu.

Senisest kuuest sprindist kaks võitnud ja kahel korral teise koha saanud norralanna Ingrid Landmark Tandrevold on sprindiarvestuses 394 punktiga esikohal, väikest kristallgloobust jahib ka prantslanna Justine Braisaz-Bouchet, kes on saanud kolm esikohta ja on 376 punktiga teine. Kolmas on itaallanna Lisa Vitozzi 283 punktiga ja neljas hooaja esimese sprindi võitnud prantslanna Lou Jeanmonnot 258 punktiga.

Eelmisel nädalal USA etapil kümnenda koha saanud Tomingas on sprindiarvestuses 20., nädal tagasi 15. koha saanud Ermits on 43.

MK-sarja üldarvestuses on Tandrevold 964 punktiga liider, Vittozzi jääb maha 73 ja Braisaz-Bouchet 83 punktiga. Eelmise aasta MK-sarja üldvõitja Julia Simon kaotab neljandana 106 punktiga, Jeanmonnot on omakorda koondisekaaslasest 30 punkti kaugusel. Tomingas on üldarvestuses 21., Ermits 51., Külm 66. ja Talihärm 89.

Canmore’is on kavas sprint, jälitussõit ja viimasena ühisstardist sõit, ERR näitab kõiki võistlusi otsepildis.

Loe rohkem:  Eesti noored alustasid kodust MM-i 13. kohaga, võitis Prantsusmaa | Laskesuusatamine

Kokkuvõttes, MK-hooaja viimases naiste sprindis on Eestil põhjust uhkust tunda, kuna rajal võtavad osa nelja eestlannat. See on suurepärane saavutus ja näitab meie riigi kasvavat edukust laskesuusatamises. Meil on hea meel näha, kuidas meie sportlased võtavad osa sellistest olulistest võistlustest ning teevad meid rahvana uhkeks. Loodame, et meie sportlased saavad häid tulemusi ja jätkavad Eesti laskesuusatamise traditsiooni järgmistes võistlustes. Aitäh kõigile, kes meie sportlasi toetavad ja neile kaasa elavad!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga