VAATA OTSE | Laskesuusatamise MK-sari naaseb viieaastase pausi järel USA-sse | Laskesuusatamine

1709923992 2206234he217t24

Tere tulemast Eestisse, kus pärast viieaastast pausi naaseb laskesuusatamise MK-sari lõpuks USA-sse! Spordifännid üle maailma on elevil, et näha oma lemmikuid võistlemas selles põnevas ja nõudlikus spordialas. Laskesuusatamine on alati olnud üks populaarsemaid talispordialasid ning võistluste naasmine USA-sse toob kindlasti kaasa tohutu põnevuse ja põneva võistlusmomendi. Ärge jätke vahele võimalust näha maailma parimaid laskesuusatajaid võistlemas selles adrenaliinirohkes spordisündmuses!

Laskesuusatamise MK-hooaeg lõppeb kahe ookeani taga toimuva etapiga. Esmalt sõidetakse sel nädalavahetusel 2002. aasta OM-i toimumispaigas, Salt Lake City lähedal asuvas Soldier Hollow’s, kus etapp algab reedel meeste teatesõiduga. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 21.15.

Põhja-Ameerikas toimusid laskesuusatamise MK-etapid viimati hooajal 2018/19, kui toona sõideti esmalt Canmore’is ja seejärel Soldier Hollow’s. Viie aasta tagune võistluskalender oli selline, et kolm nädalat pärast USA etappi toimusid Östersundis maailmameistrivõistlused, mille järel lõppes hooaeg nädal hiljem Oslos.

Soldier Hollow’s tõusevad sportlased rajal ligi 1800 meetri kõrgusele merepinnast. “Olud on praegu siin päris jamad. Oleme kõrgel mägedes, päike on väga intensiivne. Kolm treeningpäeva on kõigile olnud kohutavalt rasked, suusk ei libise, lumi on väga vesine, kops on lihtsalt kõigil koos. Kõigil on võrdselt raske,” selgitas Eesti koondislane Rene Zahkna ERR-ile. “Praegu pole soolatud ka, võistlustel seda juba tehakse, muidu on ebareaalselt ebaühtlased olud. Kõik, kes on varem siin käinud, oskavad öelda, et siin ongi üks kõige raskemaid radu. Kui alguses üle paned, ei taastu mitte kuidagi ära. Siinne etapp andestab rohkem neile, kes ei lase võib-olla nii hästi,” lisas ta.

Avavõistluseks on meeste 4×7,5 km teatesõit, kus koosseisus Jakob Kulbin, Rene Zahkna, Kristo Siimer ja Raido Ränkel tuleb rajale ka Eesti. Teatesõitu sõideti USA pinnal viimati kaheksa aastat tagasi, kui võisteldi Maine’is Presque Isle’is.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Kas Johannes Thingnes Bö kindlustab MK-sarja üldvõidu? | Laskesuusatamine

The return of the Biathlon World Cup to the United States after a five-year hiatus is a momentous occasion for both the athletes and fans of the sport. This event showcases the growth and popularity of biathlon in the US, as well as the country’s ability to host world-class sporting events. It is an exciting opportunity for American athletes to compete on their home turf and for spectators to witness thrilling competitions. The anticipation and excitement surrounding this event highlight the universal appeal of biathlon and its ability to bring people together from all corners of the globe.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga