Eesti Olümpiakomitee premeerib noort laskesuusatajat | Laskesuusatamine

2253945h0a4ct24

Tere tulemast Eestisse! Eesti Olümpiakomitee on otsustanud premeerida noort laskesuusatajat silmapaistva saavutuse eest laskesuusatamise valdkonnas. See noor sportlane on näidanud muljetavaldavat oskust ja pühendumust ning on septembris toimunud võistlustel saavutanud suurepäraseid tulemusi. Laskesuusatamine on oluline osa Eesti spordikultuurist ning meil on suur rõõm tunnustada noori talente nende jõupingutuste eest. See preemia on tunnustus nende pühendumuse eest ning me oleme uhked nende saavutuste üle.

Eesti Olümpiakomitee premeerib Poolas Jakuszyces peetud IBU lahtistel laskesuusatamise juunioride Euroopa meistrivõistlustel kaks pronksmedalit võitnud Jakob Kulbinit 2000 euroga ja tema treenereid Kalev Ermitsat ja Adam Adamsoni kokku 1000 euroga.

18-aastane Kulbin võitis pronksmedalid 15 km individuaaldistantsil ning 7,5 km sprindidistantsil.

EOK president Urmas Sõõrumaa tunnustas Kulbinit saavutuse eest ning soovis talle edu järgmisel nädalal algavatel maailmameistrivõistlustel. “Oleme rõõmsad, et spordiaasta on alanud nõnda edukalt ning Eesti on tõusnud edukate laskesuusamaade kõrvale. Palju edu ja kordaminekuid sulle ja kogu koondisele Otepääl toimuval MM-il. Kodupublik toetab teid!” ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK Täitevkomitee kinnitatud korrale. Selle kohaselt on olümpiaaladel juuniorideklassis Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali võitmise korral sportlase preemia suuruseks 1000 eurot. Medalivõitjate treenerite preemia on pool sportlasele makstavast summast. 

Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel kultuuriministeerium.

Kokkuvõttes võime öelda, et Eesti Olümpiakomitee premeerib noort laskesuusatajat on suurepärane uudis Eesti spordimaastikul. See näitab, et noorte sportlaste panust ja vaeva hinnatakse ning neid motiveeritakse jätkama oma teekonnal tipptaseme poole. Laskesuusatamine on oluline osa Eesti talispordikultuurist ja sellel on suur potentsiaal tulevikus. Noorte sportlaste toetamine aitab kindlustada Eesti edukat osalemist rahvusvahelistel võistlustel ja tõstab Eesti spordi mainet maailmas. On oluline, et noorte sportlaste potentsiaali tunnustatakse ja toetatakse nende arenguteel.

Loe rohkem:  Laskesuusatamise MK-hooaeg lõppes veel ühe Johannes Thingnes Bö võiduga | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga