Kodupubliku ees mänginud TalTech ja Kalev/Cramo said kindla võidu | Korvpall

2300184h4255t24

Korvpallifännid üle Eesti olid vaimustuses, kui TalTech ja Kalev/Cramo astusid kodupubliku ette ning näitasid oma võimu võidu saavutamisel. Mõlemad meeskonnad olid ületamatud ning pakkusid vaatemängulist korvpalli kuni lõpuvileni. Publik võis nautida meeskonnamängu ilu ja imetleda meeskondade osavust väljakul. Oli selge, et mängijad olid pühendunud ning soovisid võidu koju viia. See oli unustamatu õhtu kõigile korvpallisõpradele, kes olid kohal, et tunnetada seda põnevat ja emotsionaalset spordielamust.

Korvpalli Eesti-Läti liigas peeti täna kaks kohtumist ning mõlemas oli võõrustajaks Eesti klubi. Nii TalTech/OPTIBET kui BC Kalev/Cramo teenisid koduväljakul kindla võidu.

TalTech jäi kodupubliku ees koheselt 0:7 kaotusseisu, kuid vastas võimsalt ja juhtis avaveerandi lõpuks 25:17. Hoog ei raugenud ka teisel veerandil, kui kodumeeskond ühel hetkel 21 punktiga juhtima läks ning poolajaks oli tablool TalTechi 53:36 eduseis.

Valmiera lihvis kolmandal veerandil edu mõnel korral ühekohaliseks, kuid TalTech säilitas närvi ja täpse viskekäe ning vormistas lõpuks kindla 99:81 (25:17, 28:19, 24:27, 22:18) võidu.

TalTech saatis reedel teele 28 kaugviset, millest 14 leidsid korvivõrgu. Neli tükki tabanud Patrik Saal oli 19 punktiga üleplatsimees, Taavi Jurkatamm lisas omalt poolt veel 18 silma ja kaheksa lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Gregor Kuuba, Rasmus Andre ning Ran Andre Pehka.

Võidukas oli ka liigaliider BC Kalev/Cramo, kes saavutas tasavägise avaveerandi järel poolajaks kaheksapunktilise edu, mis teisel poolajal aina edasi kasvas. Otsustaval veerandil 25 punktiga juhtinud Kalev/Cramo võitis kohtumise lõpuks 91:69 (20:20, 23:15, 19:15, 29:19).

Keskmängija Rauno Nurger eksis kolmel viskel ning lõpetas kohtumise 19 punkti ja kuue lauapalliga. Peale tema jõudsid kahekohalise punktisummani veel viis mängijat, Leemet Böckler lisas oma 12 punktile veel kaheksa lauda ja viis resultatiivset söötu.

Loe rohkem:  Kasemetsa suurepärane partii viis Keila võidule, Prometei alistas TalTechi | Korvpall

Kalev/Cramo jätkab 25 võidu ja ühe kaotusega tabelitipus. Teisel kohal on Prometei (22-4), kes andis Tartu Ülikool Maks & Mooritsale loobumisvõidu. Ühe võidu kaugusel on Riia VEF (21-5), kes on Prometeist aga ühe mängu enam mänginud.

Play-off kohtadele mahuvad veel Ventspils (19-7), Tartu Ülikool (17-9), Riia Zelli (16-11), Ogre (15-12) ning Pärnu Sadam (14-13). Esimesena jääks praeguse seisuga lõppturniirilt välja TalTech, kellel on 13 võitu ja 14 kaotust.

Eesti-Läti ühisliiga jätkub laupäeval, kui peetakse viis kohtumist.

TalTech and Kalev/Cramo’s solid victories in front of their home crowd demonstrate the strength and skill of Estonian basketball teams. The support from the fans undoubtedly played a role in their successes on the court. These wins highlight the talent and determination of the players, as well as the passion and dedication of the supporters. Estonian basketball continues to thrive, and with performances like these, the future looks bright for the sport in our country.