VAATA OTSE | Ilves alustab kodust MK-etappi murdmaasõiduga | Kahevõistlus

1707477910 2243364h7835t24

Tere tulemast kõigile murdmaasuusatamise ja kahevõistluse fännidele! Täna toimub põnev MK-etapp Otepää kohalikus suusastaadionil ning meil on suur au näha legendaarset Ilvest alustamas kodust võistlust. Ilves on Eesti suusatajate seas tõeline ikoon ning tema osalus sellel võistlusel toob kindlasti kaasa suurepärase õhkkonna ja kireva publiku. Olge valmis kaasaelama, sest see päev toob kaasa palju põnevust ja adrenaliini!

Sel nädalavahetusel jätkub kahevõistluse maailma karika sari Otepääl, kus peetakse reedest pühapäevani kolm osavõistlust. MK-etapp algab reedel meeste 10 km ühisstardist murdmaasõiduga, ETV ja ERR-i spordiportaali otseülekanne saab alguse kell 13.30.

Kodupubliku ees võistlev Kristjan Ilves sai neljapäeval toimunud proovivõistlusel hakkama 99,5-meetrise õhulennuga, mille eest teenis 127,1 punkti ning neljanda koha.

Eestlane ütles, et võtab minimaalse eesmärgina ette koha esikuuikus, kus ta Otepääl varasemalt lõpetanud ei ole. “Sealt ülespoole võtan kõik vastu. Kui nüüd vaadata neid tulemusi, mis [neljapäeval] olid, siis sellistes oludes on ka pjedestaalikoht võimalik. Kõik sõltub paljuski hüppest,” ütles Ilves ERR-ile.

Samas ei ole tal viimasel ajal hüppemäel kõige parem vorm olnud. “Loomulikult ma pole hetkel päris seal, kus tahaksin olla, aga ma proovin sel nädalavahetusel selle peale mitte mõelda. Teen seda, mis jalas on ja loodetavasti tulevad head hüpped ka järgmistel päevadel. Pigem oligi lihtsalt peas vaja puhkust hüpetele ja [proovivõistlus] näitas, et see tasus ära,” ütles kahevõistleja.

Proovivõistluse parim oli austerlane Stefan Rettenegger, kes sai 102-meetrise hüppe eest 129 punkti. Mullune MK-sarja üldvõitja ning Otepääl nii esimese kui teise koha teeninud austerlane Johannes Lamparter lõpetas neljapäevase proovi viienda kohaga (97 meetrit; 125,9 punkti).

Reedene võistluspäev algab Otepääl kell 13.30 meeste 10 km pikkuse ühisstardist murdmaasõiduga. Meeste hüppevõistlus algab kell 15.40.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kuidas läheb Ilvesel Oberstdorfi MK-etapi hüppevoorus? | Kahevõistlus

Kokkuvõttes võib öelda, et Ilvese kodust MK-etappi murdmaasõidu kahevõistlus oli põnev ja emotsiooniderikas sündmus kõigile spordisõpradele. Ilves näitas suurepärast sooritust ning pani publiku põnevusest hullumiseni kaasa elama. See oli suurepärane võimalus tutvustada Eestit rahvusvahelisel areenil ning tõsta meie riigi mainet spordimaailmas. Loodame, et sellised sündmused toovad veel rohkem inimesi spordi juurde ning inspireerivad noori tulevikus suurepärasteks sportlasteks saama. Aitäh Ilvesele ja kõigile osalejatele selle põneva kogemuse eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga