Kristjan Ilves näitas Otepääl ilusat õhulendu | Kahevõistlus

2239296hdaf7t24

Tere tulemast Otepääle, kus Kristjan Ilves näitas kõigile oma talendikat õhulendu kahevõistluse ajal! Ilvese muljetavaldav osavus ja etteasted pani kõiki pealtvaatajaid hingetuks ning tõestas, miks ta on üks Eesti kõige andekamaid sportlasi. Otepää on alati tuntud olnud suurepäraseid talisportide võistlusi korraldamise poolest ning Ilvese esitus tõi kindlasti palju elevust ja emotsioone kõigile kohalolijaile. See oli kindlasti üks neist hetkedest, mis jääb kauaks meelde kõigile, kes olid saalis või jälgisid võistlust kodus ekraanilt.

Kahevõistlejate maailma paremik võistleb sel nädalal Otepääl, kus toimub MK-sarja etapp. Kristjan Ilves saavutas neljapäeval toimunud proovivõistlustel neljanda koha.

Ilves lendas proovivõistlusel 99,5 meetrit ja teenis 127,1 punkti. Esikoha sai austerlane Stefan Rettenegger (102 m; 129 p). Suusarajale stardiks Ilves võitjast kaheksa sekundit hiljem.

Eestlase ette mahtusid veel Thomas Rettenegger (100 m; 128,5 p) ja MK-sarja üldliider norralane Jarl Magnus Riiber (95 m; 128,2 p). Viiendale kohale hüppas austerlane Johannes Lamparter (97 m; 125,9 p). 

Naiste proovivõistlusel tegi parima hüppe norralanna Mari Leinan Lund, kes sooritas ainsana vähemalt sajameetrise õhulennu (102 m; 135,7 p). Talle järgnesid sakslannad Svenja Würth (95 m; 124,2 p) ja Maria Gerboth (95 m; 118,8 p). MK-sarja üldliider norralanna Ida Marie Hagen platseerus neljandale kohale (86,5 m; 114,7 p).

Proovivõistluse tulemused lähevad kasutusse juhul, kui võistluspäevadel ei saa hüppevõistlust läbi viia.

Otepää MK-etapi eel paikneb Ilves üldarvestuses 668 punktiga seitsmendal kohal. Liidril Riiberil on koos 1370 punkti, teine on Stefan Rettenegger (1009 p) ja kolmas norralane Jörgen Graabak (998 p). Naiste üldarvestuses moodustavad esikolmiku norralannad Hagen (950 p), Gyda Westvold Hansen (860 p) ja Leinan Lund (724 p).

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Leinan Lund stardib suusarajale esimesena | Kahevõistlus

Reedene võistluspäev algab Otepääl kell 13.30 meeste 10 km pikkuse ühisstardist murdmaasõiduga. Meeste hüppevõistlus algab kell 15.40. Laupäeval ja pühapäeval võisteldakse traditsioonilisel Gunderseni meetodil. Võistlustele saab otsepildis kaasa elada ETV või ETV2 ning ERR-i spordiportaali vahendusel.

Kokkuvõttes võib öelda, et Kristjan Ilves näitas Otepääl suurepärast esitust ilusa õhulennuga kahevõistluses. Tema tehniline osavus ja jõuline hüpe pani publiku vaimustusest plaksutama ning ta teenis teenitult austust ja imetlust. Ilma kahtluseta on ta üks Eesti parimaid kahevõistlejaid ning tema tulevik näib särav. Otepää staadionil toimunud võistlus oli tõeliselt meelelahutuslik ja adrenaliinirohke ning Kristjan Ilves osutus kindlasti üheks selle päeva kangelaseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga