Luukas Kristjan Ilves lahkub digiarengu asekantsleri kohalt | Eesti

1278197h18ect24

Täna teatas Luukas Kristjan Ilves, et ta lahkub oma ametikohalt digiarengu asekantslerina. Ilves oli oluline osa Eesti e-valitsuse arengus ning tema lahkumine jätab suure tühimiku valitsuse tehnoloogiaalases meeskonnas. Tema panus digiarengusse oli hindamatu ning tema juhtimisel on Eesti teinud olulisi edusamme digitaalvaldkonnas. Ilvese lahkumine jätab suure jälje tehnoloogia valdkonna arengusse ning tema järglane peab olema valmis jätkama tema kõrgetasemelist tööd Eesti digiarengu edendamisel.

2022. aasta algusest majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis digiarengu asekantslerina töötanud Luukas Kristjan Ilves teatas reedel, et lahkub ametist ja pärast mõningast pausi jätkab samas ministeeriumis kantsleri nõunikuna.

Nõunikuna jätkates lubab Ilves keskenduda paarile hingelähedasele teemale, milleks muu hulgas on Euroopa Liidu digiagenda 2024-2029 suunamine Eestile sobivas suunas ning nende meetmete arendamine, mis toetavad digiriiki kui platvormi erasektori teenusepakkujaile.

Lähinädalail kuulutab MKM välja konkursi uue digiarengu asekantsleri ehk riigi IT-juhi leidmiseks, teatas Ilves sotsiaalmeedias.

Digiarengu asekantsler on Eesti digiühiskonna arengusuuna looja ja elluviimise vedaja, eeskätt digiriigi arengu, riikliku küberturvalisuse ja side alal. Asekantsler on riigi IT-juht, kes suunab ja hoogustab digimuutusi ning seisab hea digiriigi korrashoiu eest.

Eesti Ekspress kirjutas reedel, et Ilvese lahkumine ei olnud vabatahtlik, vaid tema tööga oldi rahulolematud nii ministeeriumis kui IT-sektoris. Digivaldkonna ametnike, poliitikute ja eraettevõtjatega rääkimisest koorus lehe väitel välja, et Ilvesel oli küll muljetavaldav rahvusvaheline haare Eesti kui digiriigi esindamisel, kuid digiteemadel filosofeerimisele lisaks eeldab asekantsleri töö oskuslikku projektijuhtimist.

Ilves reede lõunal Ekspressi ajakirjaniku telefonikõnele ei vastanud.

Luukas Kristjan Ilves on teinud suurepärast tööd Eesti digiarengu eestvedajana ja tema lahkumine asekantsleri kohalt jätab suure jälje e-riigi edendamisele. Tema pühendumus ja oskuslik juhtimine on olnud oluline digitaalsete lahenduste arendamisel ning tema panus on olnud hindamatu. Kuigi tema lahkumine on kahetsusväärne, loodame, et tema järeltulija suudab jätkata tema algatatud tööd ja viia Eesti digiarengut veelgi edasi. Luukas Kristjan Ilvese panus e-riigi arengusse jääb alatiseks meelde ning tema töö jätkub kindlasti inspireeriva eeskujuna järgnevatele põlvkondadele.

Loe rohkem:  ERJK: Varro Vooglaid peaks SAPTK-ile keelatud annetuse tagastama | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga