VAATA OTSE | Aleksandr Selevko MM algab lühikavaga | Iluuisutamine

2316786h9844t24

Tere tulemast Iluuisutamise maailma, kus graatsilisus ja osavus saavad ühte! Olge valmis jälgima põnevat sündmust – Aleksandr Selevko osaleb MM-il lühikavas ning meil on ainulaadne võimalus seda otsepildis jälgida. Valmistuge tunnetama emotsioone, mis tekkivad, kui uisutaja keerutab jääl, püüdes publikut ja kohtunikke lummutada oma võrratu etteastega. Ärge jätke vahele seda võimalust kogeda Iluuisutamise maagiat võidusõu hetkel, kui see kõige põnevam on – alguses!

Täna kell 19.40 alustavad ETV2 ja ERR-i spordiportaal otseülekannet iluuisutamise maailmameistrivõistlustelt Montrealis, kus on kavas meeste lühikava võistlus. Kommenteerivad Anu Säärits ja Liina-Grete Lilender.

Kokku on stardinimekirjas 40 iluuisutajat, nende seas läheb viiendas grupis kolmandana ehk üldjärjekorras 25. uisutajana jääle ka Eesti esindaja Aleksandr Selevko.

Tänavu Euroopa meistrivõistlustel hõbemedalile tulnud Selevko on varem osalenud kahel MM-il: 2019. aastal debüteeris ta 27. kohaga ja 2021. aastal teenis 16. koha.

Euroopa meistrivõistlustel võidetud hõbemedali tõttu lasub Selevko õlgadel MM-i eel suur vastutuskoorem. “Temalt oodatakse nüüd juba palju enamat ja seetõttu on tal võistelda oluliselt raskem,” ütles uisutaja treener Irina Kononova eelmisel nädalal Tondiraba jääl tehtud treeningu järel ERR-ile.

Medalivõidule järgnenud kahe kuu jooksul harjutas Aleksandr kavasid ja tegi viimasel testvõistlusel Abu Dhabis perfekse lühikava. “Lühikava on praegu väga hea ja olen rahul, et saan teha seal kõik. Vabakava on natukene raskem,” tunnistas sportlane.

Meeste üksiksõidus suurimaks favoriidiks tuleb lugeda Ameerika Ühendriikide esindajat Ilia Malininit, kes mullusel MM-il piirdus pronksiga.

Tema ohtlikemate konkurentidena võib välja tuua jaapanlased Yuma Kagiyama ja Shoma Uno ning Selevko ees Euroopa meistriks kroonitud Adam Siao Him Fa (Prantsusmaa).

Vabakava sõidetakse laupäeval, 23. märtsil.

In conclusion, the excitement and anticipation surrounding Aleksandr Selevko’s performance in the short program of the World Championships in figure skating are palpable. The viewers in Estonia and around the world are eagerly watching as he takes to the ice to showcase his talent and skill. It is moments like these that truly highlight the beauty and grace of figure skating as a sport. We can only hope that Selevko’s performance will be as captivating as expected, and that he will leave a lasting impression on all those who have the privilege of witnessing his artistry on the ice.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Aleksandr Selevko esitab kava EM-i galaetendusel | Iluuisutamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga