Uuring: Põlissoomlased suurendasid toetust | Välismaa

2251530h2bb7t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uuringud näitavad, et põlissoomlaste toetus on järsult suurenenud. See on tekitanud märkimisväärset huvi nii Eestis kui ka välismaal. Põlissoomlaste kasvav toetus on tekitanud elavat arutelu poliitilistes ringkondades ja ka üldsuses. Uuringud näitavad, et nende populaarsus ulatub kaugemale Soome piiridest, mis teeb sellest olulise ja huvitava teema ka rahvusvahelisel tasandil. Vaatamata erinevatele seisukohtadele on selge, et põlissoomlaste mõju on viimasel ajal tuntavalt kasvanud.

Soome populaarseim partei on endiselt peaministripartei Koonderakond, kuid Põlisoomlaste erakond suurendas toetust, selgub rahvusringhäälingu Yle uuringust.

Koonderakond on viimase kuu jooksul oma populaarsust kaotanud, kuid on endiselt esikohal. Koonderakonna toetus on praegu 22,4 protsenti.

Teisel kohal on Sotsiaaldemokraadid (SDP), erakonna toetus on 20,4 protsenti. Kohe SDP taga on Põlissoomlased, partei toetus on 20 protsenti. Põlissoomlaste toetus on tõusnud 2,4 protsenti. 

Viimased suured streigid pole seega võimuparteide toetust kärpinud. Võimuliidu toetus hoopis kerkis 0,9 protsenti. 2023. aasta kevadistel valimistel said koalitsiooniparteid 49 protsenti häältest.

Neljandal kohal on Soome Keskerakond, partei suurendas toetust 0,7 protsendi võrra. Keskerakonna toetus on 10,8 protsenti. Roheliste toetus 8,2 protsenti, vasakliidu toetus on 8,5 protsenti.

Kokkuvõtvalt näitab tehtud uuring, et põlissoomlaste toetus on suurenenud. See viitab sellele, et nende poliitilised seisukohad ja sõnumid on leidnud toetust üha laiemas ringkonnas. See võib olla seotud ühiskonna üldiste meeleolude muutumisega või konkreetsete sündmustega, kuid see näitab selgelt nende poliitilise mõju kasvu. Põlissoomlaste suurenev toetus välismaal võib omada ka laiemat poliitilist ja sotsiaalset mõju nii Soomes kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Loe rohkem:  Fideszi saadikud ei ilmunud Rootsi NATO-taotluse ratifitseerimise istungile | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga