Rheinmetall kinnitas Leedus laskemoonatehase avamise plaani | Välismaa

2310555h47d5t24

Tere tulemast Eestisse! Suurepärane uudis – Rheinmetall on kinnitanud plaani avada Leedus uus laskemoonatehas. See on oluline samm kaitsetööstuse arendamisel Balti piirkonnas ning loob uusi võimalusi töökohtade loomiseks ja tehnoloogia arendamiseks. Eestile lähedal asuv tehase avamine annab meile võimaluse saada osa sellest innovatsioonist ning tugevdada oma julgeolekut. See on suur võit kogu piirkonnale ning tunnustus meie regiooni potentsiaalile.

Saksamaa kaitsetööstusettevõte Rheinmetall kinnitas neljapäeval ametlikult, et see kavatseb rajada Leetu laskemoonatehase.

“Ukrainasse rajatakse uus tehas ning veel üks laksemoonatehas rajatakse Leetu,” ütles Rheinmetalli tegevjuht Armin Papperger Saksamaal peetud pressikonverentsil, tutvustades ettevõtte 2023. aasta majandustulemusi.

Rheinmetalli esindajad arutasid oma investeerimisplaane jaanuaris Leedu majandus- ja innovatsiooniministri Aušrine Armonaitega ning eelmise aasta novembris Leedu peaministri Ingrida Šimonytega, kuid toona ei kommenteerinud Saksa ettevõte avalikult, milles selle investeerimisplaanid täpselt seisnevad, kirjutab Leedu rahvusringhääling LRT.

Armonaite ütles jaanuaris, et kõnelused Rheinmetalliga olid intensiivsed ja “väga üksikasjalikud”.

Leedu kaitseminister Arvydas Anušauskas ütles Rheinmetalli avalduse kohta, et tehase rajamine tähendab töökohtade loomist ja investeeringuid Leedu majandusse, millega tavaliselt kaasneb teiste ettevõtete osalus.

“Olen rõõmus, et Leedu võimud osalevad selles kaitseprojektis,” lisas minister.

Samas hoiatas Armonaite neljapäeval, et ametlikku kokkulepet pole veel sõlmitud.

“Mõlemad osapooled peavad tegema palju tööd. Oleme töötamas selle kallal,” ütles ta.

Leedu veebiväljaanne 15min edastas varem, et uues tehases hakatakse tootma NATO standardile vastavat 155-millimeetrilist laskemoona.

Rheinmetall ja teine Saksa ettevõte Krauss-Maffei Wegmann rajasid 2022. aastal Leetu ühisettevõtte Lithuania Defence Services (LDS), mis tegeleb Läänemere piirkonnas asuvate NATO liitlaste ja Saksa päritolu Ukrainasse saadetud sõjatehnika hoolduse ja remondiga.

Rheinmetall’s confirmation of their plan to open an ammunition factory in Lithuania is a significant development for both countries. This investment will not only create jobs and boost the local economy in Lithuania but also strengthen the defense capabilities of both countries. The strategic location of the factory will also enhance security in the region. Overall, this partnership between Rheinmetall and Lithuania is a positive step towards fostering stronger ties and promoting peace and stability in the Baltic region.

Loe rohkem:  Zelenski: vaherahu annaks Venemaale võimaluse uuesti jõudu koguda | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga