Ilves kordas Otepää MK-etapil karjääri parimat tulemust | Kahevõistlus

1707490692 2231325hfa4et24

Tere tulemast Otepää MK-etapile, kus kohalik kangelane Ilves sai korduskarjääri parima tulemuse kahevõistluses! Ilves on tuntud oma vaprust ja visadust ning tema saavutus on pannud kogu Eesti rahva uhkusest plaksutama. Otepää on alati olnud kahevõistluse suur sündmus ning Ilvese tähelepanuväärne saavutus on kindlasti tõstnud selle aasta etapi pingeid veelgi. Olge valmis õhkkonnaks täis elevust ja adrenaliini, sest Otepää MK-etapp ei ole kunagi varem olnud nii põnev!

Kahevõistluse MK-etapil Otepääl jõudis Kristjan Ilves esimesel võistluspäeval sel hooajal esmakordselt esikolmikusse, kui saavutas kodupubliku ees teise koha.

Otepää MK-etapi reedese 10 km ühisstardist murdmaasõidu alguses asus tempot dikteerima sakslane Vinzez Geiger, kuid poolel distantsil läks Riiber temast mööda. Eelviimasel ringil haarasid norralased kolmikjuhtimisest, mille esiotsas oli Jörgen Graabak, kuid Geiger suutis 1,3 kilomeetrit enne lõppu veel neist mööda minna.

Lõpuspurdi peale jäänud distantsil näitas lõpuks klassi aga Riiber, kes ületas finišijoone ajaga 21.28,0, edestades Geigerit 1,7 sekundiga. Kolmandaks kerkis muidu esiviisiku piirimail suusatanud sakslane Johannes Rydzek (+1,8 sekundit).

Kodupubliku ees võistlev Kristjan Ilves tegi hea sõidu ning püsis terve aja esikümne sees. Eestlane lõpetas 10 km distantsi tugeva lõpu tõttu neljanda kohaga, kaotades liidrile 2,4 sekundiga.

“Teadsin, et on väga raske mööda minna, tulebki ees püsida. Sellega sain hakkama, lõpus üritasin ka paar kohta parandada,” sõnas Ilves pärast murdmaasõitu. “Nagu see [ühisstart] on – koht ei loe, loeb kaotus. Tegelikult asjad otsustatakse ikka hüppemäel.”

Viimasel ajal pole Ilves hüppemäel end kõige kindlamalt tundnud, aga murdmaasõit pani hüppevooruks hea aluse. “Eks näha, mis tuul mäel teeb, see on alati [ühisstardis] kaarte seganud. Eks alati on keeruline minna otse murdmaaraja pealt – jalad natuke kanged – hüppama ilma ühegi proovihüppeta. See on alati väljakutsuv, loodetavasti suudan täna väikese vigade paranduse teha.”

Loe rohkem:  Kristjan Ilves on koduse MK-etapi eel lootusrikas | Kahevõistlus

Hüppevõistlusel said mehed nautida üsna tuulevaikset ilma ja Ilves lõikaski sellest kasu, kui tema õhulend kandus 96 meetri kaugusele ja andis talle 127 punkti. Eestlast edestas vaid MK-sarja kindel valitseja Riiber, kes hüppas 99 meetrit ja edestas Ilvest 7,3 punktiga.

Uudis täieneb.

Enne võistlust:

Kodupubliku ees võistlev Kristjan Ilves sai neljapäeval toimunud proovivõistlusel hakkama 99,5-meetrise õhulennuga, mille eest teenis 127,1 punkti ning neljanda koha.

Eestlane ütles, et võtab minimaalse eesmärgina ette koha esikuuikus, kus ta Otepääl varasemalt lõpetanud ei ole. “Sealt ülespoole võtan kõik vastu. Kui nüüd vaadata neid tulemusi, mis [neljapäeval] olid, siis sellistes oludes on ka pjedestaalikoht võimalik. Kõik sõltub paljuski hüppest,” ütles Ilves ERR-ile.

Samas ei ole tal viimasel ajal hüppemäel kõige parem vorm olnud. “Loomulikult ma pole hetkel päris seal, kus tahaksin olla, aga ma proovin sel nädalavahetusel selle peale mitte mõelda. Teen seda, mis jalas on ja loodetavasti tulevad head hüpped ka järgmistel päevadel. Pigem oligi lihtsalt peas vaja puhkust hüpetele ja [proovivõistlus] näitas, et see tasus ära,” ütles kahevõistleja.

Proovivõistluse parim oli austerlane Stefan Rettenegger, kes sai 102-meetrise hüppe eest 129 punkti. Mullune MK-sarja üldvõitja ning Otepääl nii esimese kui teise koha teeninud austerlane Johannes Lamparter lõpetas neljapäevase proovi viienda kohaga (97 meetrit; 125,9 punkti).

Reedene võistluspäev algab Otepääl kell 13.30 meeste 10 km pikkuse ühisstardist murdmaasõiduga. Meeste hüppevõistlus algab kell 15.40.

Ilves on suutnud Otepää MK-etapil näidata oma karjääri parimat tulemust, saavutades sellega suurepärase koha kahevõistluse võistlusel. Tema tugev esitus näitab tema pühendumust ja talendikust antud spordialal. Ilvese saavutus on suureks inspiratsiooniks noortele sportlastele Eestis ning kogu maailmas. Loodame, et tema edusammud jätkuvad ning ta suudab veel palju suurepäraseid tulemusi saavutada tulevikus. See on kindlasti suur samm edasi Eesti kahevõistluse kogukonna jaoks ning näitab, et Eesti sportlased on võimelised saavutama suuri asju rahvusvahelisel areenil.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Suusarajal kaksikvõidu võtnud norralannad lähevad hüppemäele | Kahevõistlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga