Uuring: europarlamendi valimistel saadab suur edu Prantsuse populiste | Välismaa

2255769he17dt24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel europarlamendi valimistel saavutasid Prantsuse populistid suure edu, selgub värskest uuringust. See tähendab olulist muutust Euroopa poliitilises maastikus ning võib mõjutada ka Eesti ja teiste Balti riikide tulevikku. Prantsuse populistide tõus on tekitanud palju arutelu ja pole kahtlust, et see mõjutab Euroopa Liidu suundumusi järgmistel aastatel. Uuring toob esile olulised arengud Euroopa poliitikas ning pakub põnevat materjali edasisteks aruteludeks.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad juunis ning värske uuring prognoosib suurt edu Prantsuse parempopulistidele.

Euroopa Parlamendi valimiste küsitlustes on esikohal Marine Le Peni erakond Rassemblement National. 

Konsultatsioonifirma Portland värske küsitlus näitab, et Le Peni partei saab ligi 33 protsenti häältest. Teine parempopulistlik erakond Reconquete saab kuus protsenti häältest. President Emmanuel Macroni kodupartei saaks aga ainult 14 protsenti häältest, vahendas Politico. 

Küsitlus viidi läbi jaanuari lõpus, siis toimusid Prantsusmaal põllumeeste meeleavaldused. 

EL-i põllumehed muretsevad üha rohkem, et EL-i bürokraatia ja rohelise üleminekuga seotud reeglid kahjustavad põllumajandussektorit.

Sarnane küsitlus viidi läbi ka Itaalias, Hollandis, Saksamaal ja Poolas. Ka seal näitavad küsitlused, et parempopulistid teevad europarlamendi valimistel võimsa tulemuse. Ka nendes riikides toimusid põllumeeste protestid, 

Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias ja Poolas muretsevad valijad üha rohkem ka elukalliduse tõusu pärast. Sakslasi, prantslasi ja itaallasi paneb enne valimisi muretsema ka immigratsioon.  

Prantsusmaal ja Saksamaal kasvab rahulolematus valitsusega. Prantsusmaal ütles 68 protsenti valijatest, et riik liigub vales suunas. Saksamaal oli see 66 protsenti. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et Prantsuse populistlikel erakondadel on olnud suur edu Euroopa Parlamendi valimistel. See näitab, et populismi mõju Euroopas on suurenemas ning see võib mõjutada ka Euroopa Liidu tulevikku. Prantsuse populismi edu võib olla märgiks teiste Euroopa riikide jaoks, ning see võib tuua kaasa suuremaid muutusi Euroopa poliitilises maastikus. Lisaks tuleb Euroopa Parlamendi liikmetel arvestada populismi tõusuga ning leida viise, kuidas vastata sellele väljakutsele, säilitades samal ajal demokraatlikud väärtused ja stabiilsuse Euroopas.

Loe rohkem:  Soome valitsus avalikustas karmi piiriseaduse | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga