Heas hoos Võru alistas kindlalt Pärnu, Tartu kaotas Läti klubile | Võrkpall

2159191h6f99t24

Tere tulemast, kallid spordisõbrad! Viimased võrkpalli mängud Eesti meistriliigas tõid kaasa põnevaid matše, kus Võru võistkond kindlalt alistas Pärnu ning Tartu kaotas Läti klubile. Võistkonnad näitasid suurepärast füüsilist ja vaimset ettevalmistust ning pakkusid fännidele põnevat ja põrutavat mängu. Nende tulemustega on meistriliiga pingerida taas segamini löödud ning järgmised mängud tõotavad tulla sama põnevad. Ärge laske end ilma jääda sellest põnevast spordispektaklist!

Võru Barrus Võrkpalliklubi alistas Cronimet liigas Pärnu Võrkpalliklubi, Tartu Bigbank pidi tunnistama Jekabpilsi Luši paremust.

Kodus mänginud Pärnu Võrkpalliklubi suutis Võru Barrus Võrkpalliklubile rohkem vastupanu osutada avageimis, ent kaks järgmist vaatust kaotati juba kindlalt, tulemuseks seega Võru Barruse 3:0 (25:23, 25:18:25:17) võit, kirjutab volley.ee.

Barruse edukaim oli 19 punktiga (+14) Renato Santos, 11 punkti (+7) lisas Kristo Kollo ja kümme (+7) Tarvo Täht. Võitjate vastuvõtt oli 43 protsenti ja rünnakuid lahendati 52-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 11 ja servipunkte neli (14 viga).

Mitme põhimehe puudumise tõttu koosseisuga hädas olevale Pärnule tõi Siim Rantanen 13 punkti (+5) ja Andrus Raadik lisas kuus silma (+2). Pärnu vastuvõtt oli 42 ja rünnak 30 protsenti, blokiga saadi kaheksa punkti, servil löödi neli ässa ja eksiti viiel pallingul.

Päeva teises kohtumises pidi Tartu Bigbank kodusaalis tunnistama Jekabpilsi Luši 3:0 (8:25, 23:25, 13:25) üleolekut.

Ka Tartul on mitu põhimeest vigastuste tõttu puudu ja nii jagas peatreener Alar Rikberg rohkem mänguaega vahetusmeestele ja noortele. Kahekohalise punktiskoorini keegi ei jõudnud, parimaks tõusis kuus punkti (+2) toonud Martti Juhkami. Võrdselt neli punkti kanti nii Timo Lõhmuse (+1), Andris Širjakovsi (-1) kui Daniel Matheney (+1) arvele.

Tartu klubi vastuvõtt oli 38 ja rünnak 32 protsenti, Tartul ei õnnestunud pühapäeval saada mitte ühtegi blokipunkti. Servil löödi seitse ässa ja eksiti üheksal servil.

Loe rohkem:  Pärnu ja Selver võitsid Balti liigas veerandfinaali avamängu, Võru kaotas | Võrkpall

Janis Jansons oli Jekabpilsi parim 13 punktiga (+13). Läti klubi vastuvõtt oli 47 ja rünnak 51 protsenti, blokk saadi Tartu rünnakutele ette kaheksal korral ning servijoone tagant teeniti samuti kaheksa punkti (eksimusi tehti viis).

Liigatabelis on Bigbank 39 punktiga teine ja Barrus 36 punktiga kolmas. Liidrina jätkab Selver/TalTech 52 punktiga. Pärnu hoiab 29 punktiga neljandat positsiooni.

Põhiturniiri lõpuni jääb pidada vaid seitse kohtumist. Cronimet liiga veerandfinaalid mängitakse 20.-25. veebruaril. Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniir toimub TalTechi spordihoones 1. ja 2. märtsil. 

Kokkuvõttes näitas Võru meeskond tugevat mängu ning alistas kindlalt Pärnu meeskonna. Samal ajal jäi Tartu meeskonnal võit saamata, kui nad kaotasid Läti klubile. See tulemus näitab, et Eesti võrkpallimeeskondade tase on endiselt kõrge, kuid samas tuleb pingutada, et püsida konkurentsis ka rahvusvahelisel tasandil. Jääme põnevusega ootama järgmisi mänge ja loodame näha veelgi tugevamat esitust kõigilt meeskondadelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga