USA senat suutis Ukraina abipaketi eelnõuga edasi liikuda | Välismaa

2250660h9f56t24

Tere tulemast! Ameerika Ühendriikide senat on hiljuti võtnud olulise sammu, edasi liikudes Ukraina abipaketi eelnõuga. See samm on oluline mitte ainult Ukraina jaoks, vaid ka kogu rahvusvahelise kogukonna jaoks. Ukraina on viimastel aastatel läbi elanud keerulisi aegu ning USA senati otsus saata neile abi on kahtlemata oluline märk solidaarsusest ja toetusest demokraatiale ning inimõigustele. See uudis on kindlasti oluline ka Eestile, kuna see näitab, et USA on valmis seisma demokraatia ja õigluse eest kogu maailmas.

USA senat hääletas neljapäeval Ukraina ja Iisraeli abipaketi arutelu avamise poolt. Samas pole veel täpselt selge, millal eelnõu kongressi alamkojani jõuab.

Ukraina abipakett kukkus hiljuti senatis läbi. Seetõttu korraldas senati enamuse juht Chuck Schumer teise hääletuse. Neljapäeval toimuski senatis uus hääletus, millest oli välja võetud piirijulgeolekut puudutavad seadused.

Poolt hääletas seekord 67 senaatorit, vastu oli 32 senaatorit. Poolt hääletas seekord 17 vabariiklaste parteisse kuuluvat senaatorit, nende hulgas oli ka senati vabariiklaste juht Mitch McConnell.

Demokraatidest hääletas vastu vasakpoolne senaator Bernie Sanders. 

Veel peab aga senatis toimuma mitu hääletust, et Ukraina ja Iisraeli abistamiseks mõeldud pakett jõuaks esindajatekotta. See protsess võib kesta mitu päeva.

Senaator Rand Paul ähvardas juba neljapäeval, et venitab seda protsessi nii kaua kui võimalik. Ta väidab, et senat ei tohi vastu võtta eelnõu, millega kindlustatakse teiste riikide piire, aga kodumaa piiri ei kindlustata, vahendas The Hill. 

 Pole veel ka selge, kas kongressi alamkoda selle paketi heaks kiidab. 

Esindajatekoja saadik Miker Rogers (vabariiklane) ütles kolmapäeval uudisteagentuurile Bloomberg, et ilma piirijulgeolekut puudutavate reformideta spiiker Mike Johnson Ukraina abipaketti hääletusele ei pane.

Kokkuvõttes näitab USA senati otsus Ukraina abipaketi eelnõu edasi liikuda nende pühendumist toetada Ukrainat Venemaa agressiooni vastu. See samm on oluline mitte ainult Ukraina jaoks, vaid ka kogu regiooni stabiilsuse seisukohalt. USA püsiv toetus Ukrainale on oluline signaal Venemaale, et rahvusvaheline kogukond seisab Ukraina kõrval. See otsus on kindlasti positiivne samm ja loodetavasti jätkub USA abi Ukrainale tulevikus.

Loe rohkem:  EL sõlmis Egiptusega kokkuleppe rände piiramiseks | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga