USA majandus kasvas eelmisel aastal 3,1 protsenti | Välismaa

2229378heb36t24

Tere tulemast Eestisse! Möödunud aastal kasvas USA majandus tervelt 3,1 protsenti, näidates stabiilset ja tugevat kasvu. See on kindlasti oluline uudis nii USA kui ka kogu maailma jaoks. Tõusva majandusega USA pakub palju võimalusi rahvusvahelistele investoritele ja ettevõtjatele üle maailma. See on kindlasti hea uudis ka Eestile, kes soovib oma majanduslikke sidemeid tugevdada ja leida uusi võimalusi koostööks. Seega, olles Eestis, oleme seotud selle olulise majandusnäitajaga ja selle mõjuga kogu maailma majandusele.

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et USA majandus kasvas eelmisel aastal lausa 3,1 protsenti, kuna tööturg püsib tugeval tasemel ning tarbijad kulutavad endiselt palju raha.

USA majandus kasvas 2023. aasta neljandas kvartalis 3,3 protsenti, kolmandas kvartalis kasvas majandus lausa 4,9 protsenti. 

USA majanduskasv ületas analüütikute ootusi. 

Majandusteadlased prognoosisid aasta tagasi, et USA majandus kasvab 2023. aasta jooksul vaid 0,2 protsenti. Mõned majandusteadlased eeldasid, et riiki võib tabada ka majanduslangus. 

Finantsfirma ING ökonomist ütles James Knightley, et tarbijad jätkasid eelmisel aastal kulutamist. “See on olnud tõesti tugev majanduskasvu aasta,” ütles Knightley. 

Analüütikud eeldavad, et USA majandus jätkab ka sel aastal kasvamist. Siiski leiavad nad, et majanduskasv veidi aeglustub. Analüütikud leiavad veel, et föderaalreserv peaks 2024. aasta jooksul rahapoliitikat leevendama, see peaks toetama ka majanduse arengut, vahendas The Wall Street Journal. 

In conclusion, the growth of the US economy by 3.1 percent last year is a positive sign for both the US and global economies. This growth indicates a strong and stable economy, which can have a ripple effect on other economies around the world. As Estonia continues to strengthen its economic ties with the US, this growth is encouraging and bodes well for future trade and investment opportunities. It is important for Estonia to monitor and analyze the US economic trends in order to make informed decisions and leverage potential opportunities for growth and development.

Loe rohkem:  Euractiv: EPP edumaa Euroopa Parlamendi valimistel kasvab | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga