USA kongress kiitis heaks valitsust töös hoidva ajutise meetme | Välismaa

1707384010 2130760h0266t24

USA kongress kiitis heaks valitsust toetava ajutise meetme, mis on oluline samm stabiilsuse ja turvalisuse tagamiseks nii Ameerika Ühendriikides kui ka kogu maailmas. See otsus näitab USA valitsuse pingutusi keeruliste aegade ületamisel ning ühtsust ja koostööd raskete otsuste langetamisel. Ajutine meede annab lootust ja kindlustunnet nii kodu- kui välismaalastele ning toob kaasa positiivseid muutusi nii poliitilises kui majanduslikus mõttes. Eesti kiidab seda sammu ja lootustab jätkuvat koostööd USA ja teiste riikide vahel.

USA kongress kiitis neljapäeval heaks ajutise meetme, mis hoiab föderaalasutusi töös veel vähemalt nädala.

Esindajatekoja liikmed kiitsid meetme heaks häältega 320:99, senat kiitis meetme heaks häältega 77:13, vahendas The Wall Street Journal. 

“Mul on hea meel öelda ameeriklastele, et reedel valitsust ei suleta. Ja nüüd lõpetame valitsuse rahastamise töö, et me ei peaks seda uuesti tegema,” ütles senati enamuse juht Chuck Schumer, viidates kogu 2024. eelarveaasta rahastamisele.

Lõhestunud kongress pole endiselt suutnud heaks kiita 12 seaduseelnõu, mis panevad paika föderaalasutuste kulutused 2024. eelarveaastal. Ajutine lahendus pikendab nüüd kuue eelnõu tähtaega 8. märtsini ja ülejäänud kuue oma 22. märtsini.

Tegemist on juba neljanda korraga alates eelmise aasta septembrist, kui USA kongress hääletab valitsuse ajutise rahastusmeetme üle. Kongress oleks pidanud kokku leppima USA valitsuse püsivas rahastamises juba 1. oktoobriks, kui algas uus eelarveaasta. 

Kokkuvõttes on USA kongressi poolt heaks kiidetud ajutine meetmete pakett oluline samm valitsuse töö jätkamiseks ning viitab kahe partei vahelisele kompromissile olulistes küsimustes. See näitab, et poliitilised liidrid suudavad koostööd teha ja vajalikke otsuseid vastu võtta, et tagada riigi tõrgeteta toimimine. See samm tugevdab ka USA positsiooni välismaal ja näitab, et riik on suuteline oma välispoliitikat koordineeritult edasi arendama. Eesti jaoks on oluline jälgida USA poliitilist arengut, kuna see mõjutab ka meie rahvusvahelisi suhteid.

Loe rohkem:  Tata Steel koondab Ühendkuningriigis 2800 töökohta | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga