Ukraina: Vene vägi andis ööpäevaga kaks raketi- ja 64 õhulööki | Välismaa

2306721haf21t24

Tensions are high as Ukraine has reported that Russian forces have launched two missile strikes and 64 airstrikes in just 24 hours. The escalating conflict between Ukraine and Russia has put the region on edge, with fears of further violence and instability. The international community is closely monitoring the situation as the two neighboring countries continue to clash. The implications of these attacks are significant and could have far-reaching consequences. Stay tuned for the latest updates on this developing story.

Oluline neljapäeval, 14. märtsil kell 14.21:

– USA: pole märke, et Moskva oleks valmis Ukrainas tuumarelva kasutama;

– Venemaa väitis, et Belgorodis hukkus rünnakus üks, sai viga neli inimest;

– Kiiev: Vene sissetungijad ründasid Ukrainas peaaegu kõigis rinde suundades.

Stoltenberg: NATO riigid ei anna Ukrainale piisavalt laskemoona

NATO riigid ei anna Ukrainale piisavalt laskemoona ja see on võimaldanud Venemaal Ukraina väed tagasi lüüa, ütles alliansi peasekretär Jens Stoltenberg neljapäeval.

“Ukrainlastel ei jää julgusest puudu. Neil on puudus laskemoonast,” ütles Stoltenberg ajakirjanikele.

Stoltenberg lubas samuti, et NATO liikmed astuvad juulis Washingtonis alliansi riikide juhtide kohtumisel täiendavaid samme Ukraina toetamiseks ja partnerluse tugevdamiseks mitme riigiga.

“Loodan, et astume järgmised sammud Ukraina toetamiseks, oma ressursside ja kaitse tugevdamiseks ning partnerluste süvendamiseks kogu maailmas, kui meie liikmed kohtuvad juulis Washingtonis,” ütles ta ajakirjanikele NATO 2023. aasta aruande pressikonverentsil. 

Järgmine NATO liikmesriikide juhtide kohtumine toimub Washingtonis 9.-11. juulil.

Ukraina: Vene vägi andis ööpäevaga kaks raketi- ja 64 õhulööki

Vene vägi andis ööpäevaga kaks raketi- ja 64 õhulööki. Vaenlane tulistas ka 93 korda mitmikraketiheitjatest ning ründas Ukrainat 36 Shahed-tüüpi drooniga, millest õhutõrje hävitas 22, teatas Ukraina peastaap.

Vene väe suurtüki- ja miinipildujatule all oli üle 150 asustatud punkti Tšernihivi, Sumõ, Harkivi, Luhanski, Donetski, Zaporižžja, Dnipropetrovski, Hersoni ja Mõkolajivi oblastis.

USA: pole märke, et Moskva oleks valmis Ukrainas tuumarelva kasutama

Loe rohkem:  ÜRO merenduse juht: Punast merd vältivad laevad võivad sattuda piraatide kätte | Välismaa

Pole märke, et Moskva oleks valmis Ukrainas tuumarelva kasutama, teatas kolmapäeval Valge Maja.

“Me ei ole näinud põhjuseid oma tuumapositsiooni kohandamiseks ega ühtegi viidet sellele, et Venemaa valmistub Ukrainas tuumarelva kasutama,” ütles pressiesindaja Karine Jean-Pierre ajakirjanikele, kui temalt küsiti Venemaa juhi Vladimir Putini kommentaaride kohta.

Putin seletas kolmapäeval, et Vene tuumatriaad ehk maitsi, meritsi ja õhu kaudu kasutatavad aatomrelvad on palju arenenumad ja kaasaegsemad kui Ühendriikidel.

“Meie triaad, tuumatriaad, on palju kaasaegsem kui ükski teine triaad. Vaid meil ja ameeriklastel on tegelikkuses olemas sellised triaadid. Ja meie oleme siin palju kaugemale arenenud,” väitis Putin usutluses riigitelevisioonile.

“Oleme valmis kasutama relvi, igasuguseid relvi, seal hulgas teie mainitud relvi, kui kaalul on Vene riigi eksistents või kahju meie suveräänsusele ja iseseisvusele,” seletas Putin.

Lääs on süüdistanud Venemaad hoolimatus tuumaretoorikas alates kallaletungist Ukrainale 2022. aasta veebruaris, mis vallandas juba 2014. aastal alanud sõjategevuses täiemahulise sõja faasi.

Venemaal toimuvad sel nädalal ka presidendivalimised. Hiljuti tabasid riiki veel ka Ukraina droonirünnakud, tabamuse said mitmed Venemaa naftatehased.

Venemaa väitis, et Belgorodis hukkus rünnakus üks, sai viga neli inimest

Venemaal Belgorodis hukkus neljapäeval arvatavas reaktiivmürsu rünnakus üks ja sai vigastada neli inimest, teatasid kohalikud võimud.

Belgorodi oblasti kuberner Vjatšeslav Gladkov teatas sotsiaalmeedias ühest hukkunust ja kolmest kannatanust.

Belgorodi linnapea Valentin Demidov täpustas hiljem infot, öeldes, et surma sai üks ja kannatada neli inimest.

Kiiev: Vene sissetungijad ründasid Ukrainas peaaegu kõigis rinde suundades

Vene sissetungijad ründasid 24 tunni jooksul Ukrainas peaaegu kõigis rinde suundades, teatas kolmapäeva õhtul Ukraina relvajõudude peastaap.

Peastaap teatas, et 24 tunni jooksul toimus 70 sõjalist kokkupõrget. Kupjanski suunal löödi tagasi neli vaenlase rünnakut.

“Samal ajal tõrjusid meie sõdurid Lõmani suunal viis vaenlase rünnakut Donetski oblasti Ternõi ja Jampolovka asulate aladel, kus vaenlane üritas samuti meie vägede kaitsest läbi murda,” seisab raportis.

Loe rohkem:  Euroopa meediahiiglased nõuavad Google'ilt 2,1 miljardit dollarit | Välismaa

Bahmuti suunal tõrjus Ukraina kaitsevägi tagasi kolm vaenlase rünnakut, kus vaenlane püüdis sõjalennukite toel oma taktikalist positsiooni parandada.

“Avdijivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 14 vaenlase rünnakut. Novopavlovski suunal jätkas kaitsevägi samuti vastase ohjeldamist,” seisab teates.

Lisaks märgitakse, et Orehhovo suunal ründas vaenlane sõjalennukite toel viis korda Ukraina kaitsjate positsioone.

“Odessa ründeüksuse vastutusalas Hersoni suunal ei loobu vaenlane samuti kavatsusest meie üksused Dnepri vasakkalda sillapeadest välja tõrjuda. Nii sooritas vaenlane päeval kaks ebaõnnestunud kallaletungi meie kaitsjate positsioonidele,” seisab aruandes.

Ukraina teatel kaotas Venemaa ööpäevaga 970 sõdurit

Ukraina relvajõudude artikli avaldamise päeva hommikul esitatud hinnang Vene vägede senistele kaotustele sõjas alates Venemaa täieulatusliku sõjalise kallaletungi algusest 2022. aasta 24. veebruaril:  

– elavjõud umbes 427 840 (võrdlus eelmise päevaga +970);

– tankid 6757 (+5);

– jalaväe lahingumasinad 12 938 (+17);

– suurtükisüsteemid 10 565 (+11);

– mobiilsed raketilaskesüsteemid (MLRS) 1017 (+0);

– õhutõrjesüsteemid 717 (+2);

– lennukid 347 (+0);

– kopterid 325 (+0);

– operatiivtaktikalised droonid 8220 (+15);

– tiibraketid 1920 (+1);

– autod ja muud sõidukid, sealhulgas kütuseveokid umbes 13 959 (+27);

– laevad / paadid 26 (+0);

– allveelaevad 1 (+0);

– eritehnika 1708 (+9).

Ukraina enda kaotuste kohta samasuguse regulaarsusega andmeid ei avalda. Kiiev on selgitanud, et Vene elavjõu sõjakaotused sisaldavad nii surnuid kui ka haavatuid.

Estonia must remain vigilant and support Ukraine in the face of escalating aggression from Russia. The recent missile and airstrikes conducted by Russian forces in Ukraine demonstrate the ongoing threat to the region’s security and stability. Estonia stands in solidarity with Ukraine and will continue to condemn these acts of aggression. It is imperative for the international community to come together and hold Russia accountable for its actions. Estonia reaffirms its commitment to upholding the sovereignty and territorial integrity of Ukraine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga