Zelenski: lääs peab tegema kõik võimaliku Ukraina abistamiseks | Välismaa

2242614h4e18t24

Tere tulemast Eestisse! Viimaste uudiste kohaselt on Ukraina president Volodymyr Zelenski teinud üleskutse Lääne maadele, sealhulgas ka Eestile, toetamaks Ukrainat nende jõupingutustes oma iseseisvuse ja julgeoleku tagamiseks. See on oluline teema, mis puudutab mitte ainult Ukrainat, vaid ka kogu piirkonda. Eesti on alati seisnud demokraatia, inimõiguste ja vabaduste eest ning meil on oluline toetada oma naaberriike nende keerulistel aegadel. See artikkel annab ülevaate sellest, miks on oluline reageerida Zelenski üleskutsele ja teha kõik võimalik, et Ukrainat abistada.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski rõhutas laupäeva õhtul tehtud pöördumises läänepartnerite ühtsuse sälitamise tähtsust, mis annaks Kiievile võimaluse alistada teda rünnanud Venemaa.

“Sõda alustas Venemaa Ukraina rindel, kuid selle märklaud ei ole ainult meie riik ja iseseisvus. Seetõttu on oluline säilitada vaba maailma maksimaalne konsolideerumine ning teha kõik võimalik ja võimatu, et Ukraina saaks Venemaa alistada. Moskva muud ei mõista,” rõhutas president.

Zelenski lisas, et koos Euroopa partneritega käib töö Ukraina relvastamise, uute kaitsepakettide ja julgeolekulahenduste kallal.

“Jätkame koostööd partneritega nii uute Vene Föderatsiooni vastaste sanktsioonide osas kui ka Venemaa sanktsioonidest möödahiilimise skeemide blokeerimisel. Oleme nii aktiivsed kui võimalik erinevates jurisdiktsioonides eksisteerivate Vene varade konfiskeerimisel. Olen tänulik kõigile, kes aitab meid meie töös Vene varade konfiskeerimisel,” märkis Ukraina president.

Ekspert: Venemaa ei hakka läbi rääkima enne, kui relvalaod tühjenevad

Venemaa alustab läbirääkimisi Ukraina sõja lõpetamiseks vaid tingimusel, kui laod sõjatehnikast tühjaks saavad, orienteeruv aeg selleks on kaks aastat, vahendas portaal Unian pühapäeval rühmituse Teabevastupanu sõjalis-poliitilise vaatleja Oleksandr Kovalenko sõnu. 

Kovalenko lisas, et Moskva ei puhka enne, kui vallutab territooriumid, millele ta on silma peale pannud.

Loe rohkem:  Venemaa teatel ründas Ukraina Krimmi 38 drooniga | Välismaa

“Kuid ka pärast seda ei rahune Venemaa, kui tal on olemas vastav jõud. Ja et seda jõudu omandada, on tal vaja hingetõmbevõimalust, võimalust lahingutegevust tagasi tõmmata. Siis hakkaks Venemaa suurendama tootmist ja koguma tehnikat,” lisas Kovalenko.

Ta selgitas, et ei pea silmas uue tehnika tootmist, vaid vanade mudelite taastamist. Praegu pole okupantidel võimalust oma üksusi vajaliku relvastusega täielikult varustada.

“Enam kui 90 protsenti Venemaa tehnikast on Nõukogude pärand. Nüüd on Vene armee sunnitud läbi viima lahingoperatsioone, arvestades tehnika nappust, mis on tingitud sõjatööstuskompleksi suutmatusest tagada standardvarustus grupeeringule, mille isikkoosseis moodustab 470 000. Neil lihtsalt pole võimalust väljastada nii palju tehnikat, et kõik üksused oleksid 100 protsenti komplekteeritud. Taastatava tehnika kogus ladudes aga väheneb,” ütles Kovalenko.

Eksperdi sõnul saab Venemaa püüda minna läbirääkimistele alles siis kui ta on täiesti või laod on tühjad. 

Kokkuvõttes on oluline mõista, et Ukraina konflikt vajab jätkuvat rahvusvahelist tuge ja abi. President Zelenski sõnum lääneriikidele on selge – Ukraina vajab nende toetust ning kaitset Venemaa agressiooni vastu. Eesti ja teiste lääneriikide roll selles konfliktis on oluline ning me peame tegema kõik endast oleneva, et aidata Ukrainat selle raskel ajal. Oluline on näidata solidaarsust ning toetust Ukrainale ning mitte jätta neid üksi võitluses nende territoriaalse terviklikkuse eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga