Ukraina droonid tabasid Nižni Novgorodis suurt naftarajatist | Välismaa

2303640h514ft24

Tere tulemast! Ukraina droonid on hiljuti teinud olulise tabamuse, rünnates edukalt Nižni Novgorodis asuvat suurt naftarajatist. See vägagi märkimisväärne sündmus on tõstatanud palju küsimusi ja tekitanud põnevust nii kohalike elanike kui ka maailma üldsuse seas. Vaatamata sellele, et olukord on pingeline, on sellised sündmused olulised kogu regiooni jaoks. Järgnevalt saate teada rohkem sellest põnevat ja vastuolulist sündmusest ning selle võimalikest tagajärgedest. Olete oodatud kaasa mõtlema ja arutlema selle teema üle.

Venemaa lääneosas tabas droon ööl vastu teisipäeva kütusehoidlat, millest sai alguse tulekahju, teatas Orjoli oblasti kuberner Andrei Klitškov. Rünnak leidis aset Ukraina piirist umbes 160 kilomeetri kaugusel asuvas Orjoli linnas. Ukraina droonid tabasid Nižni Novgorodis suurt naftarajatist.

Oluline teisipäeval, 12. märtsil kell 7.12:

– Venemaa lääneosas tabas droon kütusehoidlat;

– Avdijivka lähistel jätkuvad lahingud;

– Zelenski sõnul on Venemaa edasitung Ukrainas peatatud.

Ukraina droonid tabasid Nižni Novgorodis suurt naftarajatist

Moskvast ida pool asuvas Nižni Novgorodis põleb suur naftatöötlemistehas, mis kuulub Vene energiahiiglasele Lukoil. Meedia teatel tabasid tehast Ukraina droonid. See on üks suurimaid rafineerimistehaseid Venemaal.

Venemaa lääneosas tabas droon kütusehoidlat

Venemaa lääneosas tabas droon ööl vastu teisipäeva kütusehoidlat, millest sai alguse tulekahju, teatas Orjoli oblasti kuberner Andrei Klitškov.

Rünnak leidis aset Ukraina piirist umbes 160 kilomeetri kaugusel asuvas Orjoli linnas.

“Orjolis rünnati kütuse- ja energiakompleksi. Eriteenistused töötavad kohapeal, et tulekahju ohjeldada. Ohvreid ei olnud,” kirjutas kuberner sotsiaalmeedias.

Kohalik meedia teatas, et rünnak leidis aset kohaliku aja järgi kell 03.00 öösel.

Vene riikliku uudisteagentuuri RIA Novosti tsiteeritud päästeteenistuse ametniku sõnul süttis naftasaadusi sisaldav mahuti.

Ukraina droonid ründasid esmaspäeva õhtul ka Venemaal asuvat Belgorodi oblastit Ukrainas asuva Harkivi linna lähedal.Oblastikuberneri Vjatšeslav Gladkovi sõnul viga ei saanud.

Loe rohkem:  Kremli väitel sõitis Putin Kaliningradi | Välismaa

“Ukraina relvajõud ründasid Belgorodi piirkonda droonidega, mis viskasid alla neli lõhkekeha. Ohvreid plahvatustes ei olnud, küll aga said kahjustada elektriliinid,” ütles Gladkov.

Gladkovi andmetel jäi rünnaku tagajärjel elektrita seitse kogukonda.

Lisaks hävitati droon Moskvast lõunas asuva Tula kohal ja kaks Kurski oblastis.

Avdijivka lähistel jätkuvad lahingud

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Avdijivka lähistel jätkuvad lahingud. Siiski ei tuvastanud ISW rindel suuri muutusi. Vene sõjablogijad väitsid samas, et Vene väed liikusid Orlivkas 280 meetrit edasi. Veel üks Vene blogija väitis, et Vene väed on vallutanud suurema osa Pervomaiskest, kuid ISW pole veel nendele väidetele kinnitust leidnud. Lahingud käivad veel ka Berdõtši ja Tonenke lähistel. 

Üks Vene blogija väitis, et Vene vägede pealetung Avdijivka lähistel aeglustub. Veel üks Vene blogija väitis, et Vene väed keskenduvad peamiselt Orlivka-Tonenke piirkonnale, kuid Vene väed on seal raskustes. Blogija näeb raskuste taga vägede kehva juhtimist. Blogija väitis veel, et Vene sõdurite väljaõpe on kehv ja üksused ei suhtle omavahel.

2303640h514ft24

Zelenski sõnul on Venemaa edasitung Ukrainas peatatud

President Volodõmõr Zelenski ütles esmaspäeval, et Ukraina vägede olukord on paranemas pärast seda, kui peatati Venemaa edasitungi rindel.

Rohkem kui kaks aastat pärast Venemaa sissetungi algust on Kiiev viimastel kuudel seisnud silmitsi kasvava survega rindejoonele, kui peamine sõjaline abi on USA kongressis sisevaidluste tõttu takerdunud.

“Venemaa edasitung on peatatud. Meie sõjavägi on peatanud Venemaa edasitungi Ida-Ukrainas,” kinnitas Zelenski esmaspäeval Prantsuse rahvusringhäälingu telekanalile BFM TV.

Zelenski kommenteeris teemat vastates küsimustele paavsti üleskutse osas.

Ukraina kutsus esmaspäeval välja Vatikani saadiku pärast seda, kui paavst Franciscus soovitas riigil kaaluda Venemaa vastu niiöelda valge lipu heiskamist, mis põhjustas Kiievis raevu.

Loe rohkem:  Vilniuse koolid hakkavad õpetama vene keele asemel hispaania keelt | Välismaa

“Paavst Franciscuse avalduste tõttu kutsuti Vatikani saadik Ukraina välisministeeriumisse,” teatas ministeerium sotsiaalmeedias.

Kokkuvõttes näitab Ukraina droonide rünnak Venemaa suure naftarajatise vastu märkimisväärset julgust ja oskust olukorra lahendamisel. See sündmus tõstab esile piirkonna keerulised poliitilised pinged ning võimuvõitluse energiaressursside üle. Nižni Novgorodis toimunud rünnak rõhutab vajadust rahumeelse lahenduse järele ja dialoogi pidamise vajalikkust, et vältida edasisi konflikte ja eskaleerumist. Esmajoones tasub aga tunnustada Ukraina julgeolekujõudude kiiret ja otsustavat reageeringut, mis näitab nende valmisolekut kaitsta oma riigi huve.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga