Kiiev võib raketivahetuse raames saada juurde Storm Shadow rakette | Välismaa

2303661h1c04t24

Tere tulemast Eestisse! Viimaste uudiste kohaselt võib Kiiev saada juurde Storm Shadow rakette raketivahetuse raames. See võib oluliselt tugevdada Ukraina kaitsevõimet ja turvalisust. Sellised sündmused mõjutavad mitte ainult Ukrainat, vaid ka kogu regiooni, sealhulgas Eestit. Kas olete mures geopoliitilise olukorra eskaleerumise pärast või huvitatud sellest, kuidas see võib teie igapäevaelu mõjutada? Jääge kursis meie välisuudistega ja jälgige tähelepanelikult, kuidas see areng võib mõjutada meid kõiki.

Saksamaa välisminister Annalena Baerbock kinnitas, et London ja Berliin arutavad skeemi, mis võimaldaks tarnida Ukrainasse rohkem kaugmaarakette. Skeemi raames saadaksid britid oma Storm Shadow raketid Ukrainasse ja sakslased saadavad oma Taurused Suurbritanniasse.

London ja Berliin arutavad vahetuse (ringtausch) skeemi, seda skeemi on ka varem kasutatud. Selle alusel andsid Ida-Euroopa riigid Ukrainale enda Nõukogude päritolu sõjatehnika ning said vastu moodsama Saksa sõjatehnika. 

See skeem võimaldaks Saksamaal nüüd kaudselt anda Ukrainale kaugmaarakette. Selle käigus ei ületaks Saksamaa enda poolt paika pandud punaseid jooni. Kantsler Olaf Scholz on varem öelnud, et Ukraina ei saa Tauruse rakette, kuna muretseb, et Ukraina kasutaks neid relvi Venemaa ründamiseks. 

Baerbock aga ütles nädalavahetusel, et Berliin kaalub ringtauschi ideed. Samuti tõi ta välja, et seda skeemi on varemgi edukalt kasutatud, vahendas The Telegraph. 

Ukraina on juba saanud brittidelt Storm Shadow tiibrakette ja prantslastelt samaväärseid SCALP rakette. Storm Shadow lennuulatus on üle 250 kilomeetri, Tauruse tiibraketi ründeulatus on kuni 500 kilomeetrit.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Kiiev saades juurde Storm Shadow rakette raketivahetuse raames suurendab oluliselt oma kaitsevõimet ning võimekust vastu seista potentsiaalsetele ohtudele. See samm tugevdab Ukraina relvajõude ning näitab nende valmisolekut ja võimekust end kaitsta. Lisaks võib see mõjutada ka olukorda laiemalt piirkonnas ning anda selge signaali Ukraina potentsiaalsetele vastastele. Igal juhul näitab see, et Ukraina on valmis end kaitsema ning omab võimekust selles osas edasi liikuda.

Loe rohkem:  Portugali valimised võitis parempoolne opositsioon | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga