Ukraina abipakett läbis USA senatis protseduurilise hääletuse | Välismaa

2255343h5d77t24

Tere tulemast Eesti! USA senat on just läbinud olulise protseduurilise hääletuse seoses Ukraina abipaketiga, mis on põhjustanud suurt elevust üle maailma. See samm on oluline mitte ainult Ukraina ja USA suhete seisukohast, vaid ka rahvusvahelise julgeoleku seisukohalt. Ukraina abipakett on tekitanud palju arutelu ja spekulatsioone, ning selle heakskiitmine on järgmine oluline samm aidata Ukrainal tugevdada oma demokraatiat ja julgeolekut. Meie riik jälgib seda sündmust hoolikalt, sest see võib mõjutada ka meie piirkonda.

USA ulatuslik välisabipakett, mis sisaldab 60 miljardit dollarit Ukrainale, läbis pühapäeval senatis olulise protseduurilise hääletuse, kuigi parempoolsete vabariiklaste vastuseis võib takistada selle lõplikult seaduseks saamist.

Abipaketti toetas hääletusel 67 ja vastu oli 27 senaatorit.

Seaduse lõplikku vastuvõtmist oodatakse nüüd kolmapäeval.

Valgesse Majja tagasi pürgiv USA ekspresident Donald Trump tervitas laupäeval rändekriisi lahendamisele suunatud eelnõu nurjumist ja lubas samas, et kui ta uuesti valitakse, siis viib ta oma esimesel ametisoleku päeval läbi ulatusliku deporteerimisoperatsiooni.

President Joe Bideni tajutavat nõrkust immigratsiooni vallas ära kasutada sooviva Trumpi survel näisid vabariiklastest seadusandjad otsustavat, et eelistavad peatada kõik piirireformid kuni novembris toimuvate valimisteni.

Senati piiriseaduse eelnõu sisaldas ka abi Ukrainale ja Iisraelile. Praegune senati välisabi pakett seob abi täielikult piiriküsimusest lahti.

Kokkuvõttes võib öelda, et Ukraina abipakett läbimas USA senatis protseduurilise hääletuse on oluline samm Ukraina ja USA suhete tugevdamise suunas. See näitab USA pühendumust toetada Ukrainat ja tugevdada selle demokraatiat, eriti arvestades Venemaa agressiivset käitumist piirkonnas. Samuti kinnitab see USA rolli olulisust rahvusvahelises poliitikas ja abi andmisel riikidele, kes seisavad silmitsi raskustega. Loodame, et see abipakett aitab kaasa Ukraina stabiilsusele ja arengule ning tugevdab nende suhteid USA-ga.

Loe rohkem:  Poola konstitutsioonikohus astus keskpanga juhi kaitseks välja | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga