Põlva kohvikus läks vastlakuklihooaeg käima juba aasta alguses | uudised

2255337h575ct24

Tere tulemast Põlva kohvikusse, kus vastlakuklihooaeg on juba täies hoos! Alates aasta algusest on meie kohvikus saadaval maitsvad ja värsked vastlakuklid, mis sulavad suus ning viivad keele alla. Meie pagarid on pühendunud sellele traditsioonilisele Eesti maiusele ning pakuvad iga päev värskelt valmistatud kukleid just teie jaoks. Lisaks mahlakatele kuklitele pakume ka maitsekat kohvi ja teisi suussulavaid küpsetisi. Tulge meie kohvikusse ja nautige meie vastlakuklite hooaega oma pere ja sõpradega!

Teisipäeval peetakse vastlapäeva, vastlakukleid tehakse ja müüakse aga juba aasta algusest ja vastlakuklid on vaat, et Eesti vallutanud – tegijaid tuleb aina juurde, retseptid muutuvad järjest pöörasemaks ning vastlakuklituristidki liiguvad ringi. Põlvas asuvas kodukohvikus Tillu läks vastlakukli hooaeg käima kohe uue aasta algusest, vahendas “Aktuaalne kaamera.Nädal”.

“Me tulime oma jõulupuhkuselt tagasi ja kohe hakkasime vastlakukleid tegema. Mõtlesime, et teeme prooviks ja üllatus oli see, et kohe hakati ka ostma. Sealt saadik me oleme siiamaani teinud, kogused järjest suurenevad,” ütles Tillu kohviku eestvedaja Eve Veski.

Kui esmaspäeval on muidu Tillu kohvikus puhkepäevad, siis mitte algava nädala esmaspäeval, sest vastlad on ukse ees valmis. Tuleb teha 1000 kuklit ja tulevad ka lisaabiväed, kelle üks ülesanne ongi lõigata vastlakuklitel mütse maha.

“Alustasime siis ikkagi kahe klassikalise vastlakukliga, kes tahtis moosiga ja kes tahtis ilma moosita, aga siis iga aasta mõtled ikkagi, et midagi peaks natuke teistmoodi tegema ja midagi võiks juurde mõelda ja siis see kukli perekond on meil muudkui kasvanud. Kui ma nüüd neid kukleid kokku lugesin, siis ma sain 10 erinevat vastakuklit. Korraks lõi ennast ka pahviks,” rääkis Eve Veski.

Vastlakuklite maailmas on piiriks saamas üksnes fantaasia, nii on Tillu kohviku viimane leiutis hamburgerit meenutav kukkel, mis tegelikult inspireeritud Itaaliast.

Loe rohkem:  Saksamaa majandus langes 2023. aasta viimases kvartalis 0,3 protsenti | uudised

“Neil lõigatakse kukkel pooleks, mitte ainult katus pealt ära. Vahukoore kreem- maskarpoonekreem pannakse sinna vahele ja meie kastame nad siis veel otsapidi šokolaadi sisse ka.”

Aga traditsiooniliste kuklite kõrvalt leiab nii Eesti lipuvärvides kukli kui ka kukli, mis tehtud hoopis kaneelisaiast. Mõeldud on neilegi, kel gluteeni -või laktoositalumatus. Ja nii on, et mida erilisemaks mingi maailm muutub, seda enam leidub ka fänne, kes sellele kaasa elavad. Eva ja Tea on tulnud Põlvasse ekstra kuklite pärast Tartu külje alt.

“Mõtlesimegi sõbrannaga, et tuleme kohvikusse. Ja siis vaatame need vastlakuklid üle. Ma tean, millised Elvas on hästi head vastlakuklid ja siis Puhjas äkki jõuab veel enne vastlapäeva ära käia. Seal pidid ka väga head olema,” ütles Eva.

Hindade osas kehtib lihtne loogika – mida erilisem kukkel, seda krõbedam hind.

“Vastlakuklid meil maksavad kahest poolest eurost kuni nelja ja poole euroni,” ütles Eve Veski.

Veski lisas, et vastlakuklite turg läheb aasta-aastalt tihedamaks, sest kodutegijaid tuleb üha juurde. Aga neile, kes veel tegijad pole või õigupoolest polegi kunagi varem ise kukleid küpsetanud, jagab Eve nüüd kuhjaga nõuandeid, kuidas saada see õige ja eriti õhuline ning pehme kukkel.

“Meie teeme oma tainast presspärmiga, ei kasuta kuivpärmi. Meie kogemus ütleb, et kui tainast teha veega mitte piimaga, siis see jääb ka oluliselt pehmem. Kindlasti võid. Selle kohta on ilus ütlemine, et pärmitaigna armastust võib panna, aga võid peab panema. Ja jahu on ka järgmine. Nipp on selline, et nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Vanaemad õpetasid, et sõtkud nii kaua, et käte küljest lahti tuleb,” rääkis Veski.

Loe rohkem:  Laupmaa ei tagastanud jaanuaris sentigi toeta.me annetusrahast | uudised

In conclusion, the start of the Vastlakukli season at the Põlva café marks the beginning of a beloved Estonian tradition. The early start of the season shows the eagerness of Estonians to embrace their cultural heritage and enjoy this sweet treat. As the Vastlakuklihooaeg kicks off, people across Estonia can look forward to indulging in delicious cream-filled buns and celebrating the approaching spring season. This tradition serves as a reminder of the importance of preserving and cherishing our cultural customs, and the Põlva café is a prime example of keeping these traditions alive.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga