Ugalas jõudis lavale komöödia “Uhkus ja eelarvamus (justkui)” | Teater

2286588hc16ct24

Tere tulemast Ugalasse, kus hiljuti esietendus naerurohke komöödia “Uhkus ja eelarvamus (justkui)”. See vaimukas lavastus pakub publikule teravaid pilke ühiskonna erinevatele kihtidele ning paneb mõtlema nii armastuse kui ka uhkuse teemadel. Teater Ugalas on tuntud oma kvaliteetsete etenduste poolest ning ka seekord ei jäta nad publikut ükskõikseks. Olge valmis naeruks ja põnevuseks, sest see lavastus toob teie silmadesse sära ning südamesse soojust. Tulge ja naudige kaasakiskuvat etendust meie armastatud teatris!

Ugala lavale jõudis Jane Austeni romantilise armastusloo “Uhkus ja eelarvamus” ainetel loodud pöörane komöödia “Uhkus ja eelarvamus (justkui)”, mille lavastas Liis Aedmaa. Popmuusikast inspireeritud helikujundus on Peeter Konovalovilt.

Laval on viis naist, kelle kehastada on viie vallalise tütre ema proua Bennet ja tema tütred, aga samuti nende teenijannad, armukesed, sõbrannad ja sugulased. Üle kolme tunni kestvas suhetesegaduses astuvad vaataja ette 18 tegelast, mis nõuab näitlejailt ülikiiret ümberkehastumist ja kümneid kostüümivahetusi.

“Mängin meest, nüüd käiguvahetus, mängin teenijannat, nüüd käiguvahetus, mängin viie vallalise tütre ema. See on selle lavastuse puhul kõige ägedam ja kõige väljakutsuvam meile kõigile,” ütles näitleja Adeele Jaago.

“Ka prooviprotsess Liisiga oli meil hästi mõnus, hästi vaba. Sai hästi palju katsetada ja mängida. On olnud väga lõbus, põnev ja samas väga õpetlik,” ütles EMTA lavakunstikooli 4. kursuse näitlejatudeng Lauren Grinberg.

Lavastaja Liis Aedmaa segas lavastusse tänapäevaseid kohandumisi ja popmuusikat, kuigi tegevus toimub XVIII sajandi lõpu Inglismaal, mil riiki valitses Walesi prinst George regendina hullumeelseks kuulutatud kuninga asemel.

“Regendiaegsel Inglismaal olid vallaliste naiste mängureeglid suhteliselt lihtsad. Oli eesmärk leida endale võimalikult hea ja varakas mees ja siis sünnitada võimalikult palju lapsi, eelistatult poegi,” ütles lavastaja Liis Aedmaa.

Loe rohkem:  Narvas esietendub kübersõja telgitaguseid avav lavastus "Spioonitüdrukud" | Teater

Lavastust mängitake Ugala teatri suures saalis, aga lähinädalatel ka Rakveres, Tallinnas ja Pärnus.

“Uhkus ja eelarvamus (justkui)” komöödia lavale jõudmine Ugalas oli tõeliselt nauditav kogemus. Publik sai osa Jane Austeni klassikalise loo kaasaegsest ja humoorikast tõlgendusest, mis pakkus naeru ja meelelahutust. Näitlejate suurepärane esitus ning lavakujundus lisasid etendusele ainulaadse võlu. Ugalas pakutav teatrielamus oli südantsoojendav ning jätkuvalt kinnitas teatri olulisust kultuurielus. Olgu see etendus meeldetuletus, et vanad lood on jätkuvalt kaasaegsed ning teater on alati avatud uutele tõlgendustele ja emotsioonidele.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga