EMMA kunstimuuseum ostis oma kogusse Sandra Sirbi maalisarja | Kunst

2303460hc9a1t24

Tere tulemast Eestisse! EMMA kunstimuuseum on hiljuti täiendanud oma hindamatut kogu Sandra Sirbi maalidega. See tähendab, et külastajad saavad nüüd imetleda tuntud kunstniku kauni maalisarja lummavat ilu ja sügavat sõnumit. Sirbi ainulaadne kunstistiil ning tema võime luua emotsionaalset sidet vaatajaga on ainulaadne ning ajatu. EMMA kunstimuuseum on uhke, et saab jagada seda imelist kunstiteost kogukonnaga ning loodab, et see inspireerib ja rõõmustab külastajaid igal sammul. Tule ja avasta selle andeka kunstniku maagiline maailm ise!

Helsingi lähedal asuv Espoo modernistliku kunsti muuseum EMMA ostis oma kogusse Eesti noore maalikunstniku Sandra Sirbi maalisarja. Teos on üleval ka EMMAs avatud suurnäitusel “Katseline konkretism”.

Sandra tööd on kõrvuti Eesti kunsti meistrite Leonhard Lapini ja Siim-Tanel Annuse teostega. EMMA muuseumi juhi Pilvi Kalhama hinnangul on Sandra tööd ka sobivas dialoogis Soome modernismiga.

“Peame oluliseks oma kollektsiooni laiendamist. See on ka viis, kuidas kunstnikke, eelkõige tegevkunstnikke toetada. See eraldab muuseume ka teistest kunstiinstitutsioonidest ja organisatsioonidest nagu galeriid või kunstihoone tüüpi asutused või kultuurikeskused,” ütles EMMA tegevjuht Pilvi Kalhama.

“See oli väga suur ja positiivne üllatus, mul on äärmiselt hea meel selle üle, et mu tööd on siia jõudnud. Maaliseeria nimi on “Üleminekud”, see koosneb 16 maalist, mis on maalitud vineerile. Olen üritanud anda edasi liikumist ja muutumisi, mis meie keskel on,” kommenteeris kunstnik Sandra Sirp.

Endisesse trükikotta rajatud muuseum on unikaalne juba sellepärast, et kogu hoone toetub sellistele sammastele, mis tähendab seda, et näituseruume võib ümber kujundada kuidas iganes.

“Meil on selline maja, kus seinad liiguvad paigast, raske öelda, kui palju meil on näitusesaale, sest liigutame seinu nii palju, ruumid muutuvad. Meil on palju rahvusvahelisi näitusi, mais avatake Tshcabalala Selfi näitus, teeme suurte rahvusvaheliste nimedega koostööd,” ütles EMMA peakuraator Ingrid Orman.

Loe rohkem:  Rebeca Parbus: haiget tegev kunst aitab näha asju, mis on hästi | Kunst

“Katselise konkretismi” näitus Espoos EMMAs jääb avatuks aastaks ajaks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et EMMA kunstimuuseumi otsus osta enda kogusse Sandra Sirbi maalisari on oluline samm Eesti kaasaegse kunsti arendamisel ja säilitamisel. Sirbi unikaalne stiil ja temaatika rikastavad muuseumi kollektsiooni ning pakuvad külastajatele uusi avastusvõimalusi. Loodetavasti innustab see ka teisi kunstiasutusi toetama noori andekaid kunstnikke ning edendama kohalikku kunstiskeenet. EMMA kunstimuuseumi algatus on kindlasti väärt tunnustust ja järgmiseks sammuks võiks olla veelgi laiem koostöö Eesti kunstnike ja muuseumide vahel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga