Tuul kuhjas Saaremaal Triigi poolsaarele üle 10-meetrised jäämäed | Eesti

2313369h6405t28

Tere tulemast Saaremaale, kus talv on toonud endaga kaasa imelised vaatepildid, mis võtavad muigama ka kõige kargemas ilmas. Triigi poolsaarele on tuul kuhjanud üle 10-meetrised jäämäed, luues maalilise maastiku, mis võtab hinge kinni. See on just üks näide sellest, kui võimsad loodusjõud on võimelised looma midagi nii kaunist ja muljetavaldavat. Tulge avastage Eesti maagiat ja koguge unustamatuid elamusi Saaremaa talvises võlus.

Pühapäevane tugev tuul kuhjas Saaremaal Triigi poolsaare rannikule kohati enam kui 10 meetri kõrgused jäämäed. Neile jääkuhjadele ronida ei tohi, kuna on libedad ja varisemisohtlikud.

Triigi sadama ülevaataja Tanel Männi sõnul tuli jää sadamasse suure hooga. “Kolinaga. Mind ennast küll kohal ei olnud, aga tuli üsna kiirest, hooga,” ütles ta.

Jää liikumine ei võimaldanud ka Saaremaa-Hiiumaa liinilaeval oma tavapärast graafikut sõita.

“Eileõhtune reis jäi ära, aga täna hommikul pressis läbi. Jäi küll 40 minutit hiljaks, aga tegi ära,” sõnas Mänd.

Kui Triigi sadama ümbruses võib jääkuhilate kõrguseks hinnata kuus kuni 10 meetrit, siis pisut eemal poolsaare tipu poole on jäämäed veel kõrgemad.

“Emotsioonid on ägedad, ei ole sellist asja enne näinud,” rääkis Gerli.

Naabritega tuleb ikka ju häid suhteid hoida ja võib-olla läheb nii, et seekord saarlastele saadetud jäämägedest saavad ka hiidlased lähiajal osa. “No, ilmselgelt. Kolmapäeval tuul tõuseb, äkki saab tagasi saata. Eks ta siin käib kuu aega edasi-tagasi,” ütles Mänd.

2313369h6405t28

Kuigi jäämäed Saaremaal Triigi poolsaarele võivad olla ilusad ja muljetavaldavad, tuletab see meile meelde külmade talvede võimu ning kliimamuutuste mõju meie keskkonnale. On oluline jälgida, kuidas loodus meie ümber muutub ning teha oma osa keskkonna säilitamiseks. Olgu see meeldetuletuseks meile kõigile, et loodus on habras ning me peame koos pingutama selle kaitsmiseks tulevaste põlvkondade jaoks.

Loe rohkem:  Otse kell 12: riigikogu infotunnis Kallas, Läänemets ja Võrklaev | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga