Tuglase novellipreemia pälvisid Aliis Aalmann ja Kai Kask | Kirjandus

2291037h9815t24

Tuglase novellipreemia on auhinnatud Eesti kirjandusauhind, mis tunnustab silmapaistvaid novellikirjanikke. Sel aastal anti auhind Aliis Aalmannile ja Kai Kaskile nende märkimisväärse panuse eest Eesti kirjandusmaastikule. Nende lood on kütkestavad ja haaravad lugejaid oma sügava süžeega ning teravmeelsete karakteritega. Aalmanni ja Kaski looming on tõeline aare Eesti kirjanduses ning nende vaimustavad novellid väärivad kindlasti tunnustust ja kiitust.

Laupäeval tähistatakse Friedebert Tuglase 138. sünniaastapäeva. Sel puhul anti kirjanike liidu musta laega saalis välja ka tänavused Tuglase novelliauhinna laureaadid, preemia pälvisid Kai Kask ja Aliis Aalmann.

Kai Kask pälvis preemia novelliga “Vaba langemine”, mis ilmus kogumikus “Üle tänava”, Aliis Aalmanni tunnustati novelli “Mina ei käinud siis veel koolis” eest, mis ilmis mullu Loomingus nr 6.

Kase ja Allmanni kõrval olid tänavu auhinnale nomineeritud ka Mari-Liis Müürsepp novelliga “Ainult fännidele”, Tarmo Teder novelliga “Piltnik Steini juhtum”, Sven Vabar novelliga “Ribadeks tõmmatud linn” ja Juhan Voolaid novelliga “Vaenelaps ja imearvuti”.

Novellipreemia žüriisse kuulusid Kätlin Kaldmaa, Mart Velsker, Kaarel Vanamölder, Piret Bristol ja Maarja Jaanits.

Friedebert Tuglas asutas 1971. aastal novelliauhinna, mida antakse välja tema sünniaastapäeval 2. märtsil. Auhinda annab välja Eesti Kirjanike Liit koostöös Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusega.

Aliis Aalmann ja Kai Kask on väärilised võitjad Tuglase novellipreemia saamise eest. Nende looming on täis sügavust, emotsioone ja originaalsust ning on kindlasti jätnud jälje Eesti kirjandusmaastikule. Nende novellid on tugevad ja tabavad, pakkudes lugejatele mitmekihilisi kogemusi ja mõtteainet. Nende tunnustamine preemiaga on oluline samm Eesti kirjanduse arengus ning loodetavasti innustab see ka teisi kirjanikke järgima nende eeskuju. Oleme uhked nende saavutuste üle ja ootame huviga nende tuleviku loomingut.

Loe rohkem:  Mart Juur soovitab uut eesti kirjandust | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga