Erakond Koos valis Aivo Petersoni kaasesimeheks | Eesti

2291031h0050t24

Tervist! Erakond Koos on valinud Aivo Petersoni oma uue kaasesimeheks, olles seeläbi teinud julge valiku, mis aimustab muutusi Eesti poliitilises maastikus. Peterson on tuntud oma kirgliku panuse poolest erakonna arengus ning on suur eeskuju nooremale põlvkonnale. Tema juhtimisel on oodata huvitavaid ja uuenduslikke ideid, mis võivad muuta Eesti poliitilist dünaamikat ning aidata kaasa riigi edusammudele. Koos Petersoniga võime olla kindlad, et Eesti poliitikas saab olema põnevaid aegu!

Eelmise aasta kevadel registreeritud erakond Koos valis laupäeval endale kolm kaasesimeest. Üheks kaasesimeheks valiti riigireetmises süüdistatav Aivo Peterson.

Koos juhatuse liige Julia Smoli ütles rus.err.ee‘le, et erakonna kongressil osales kokku üle 100 delegaadi nii Tallinnast kui ka teistest piirkondadest nagu Tartumaalt, Ida-Virumaalt ja Pärnust.

Smoli sõnul kiitis kongress heaks erakonna põhikirja muudatused, mille järgi võib erakonnal olla kuni kolm kaasesimeest. Selle järel toimusid juhivalimised.

“Kaasesimeesteks kandideerisid Leila Eerits, Eduard Fedotov ja Aivo Peterson, kes andis vanglast oma nõusoleku kandideerimiseks notari vahendusel. Selle tulemusena valiti kaasesimeesteks kõik kolm,” lisas Smoli.

“Selge on see, et praegu Aivo Peterson erakonna asjades osaleda ei saa. Aga süüdi pole teda mõistetud. Kohtleme teda kui tavalist inimest – samasuguse erakonnaliikmena nagu kõiki neid, kes on vabaduses. Kui süüdistus tema vastu tühistatakse, siis ta liitub meie tööga. Kui süüdistusest ei loobuta või tuleb mingi kohtuotsus, siis vaatame. Aga hetkel on ta tavaline inimene,” ütles Smoli.

Kongressil laiendati ka erakonna juhatust. Lisaks viiele varasemale juhatuse liikmele – Oleg Ivanov, Eduard Fedotov, Leila Eerits, Aleksei Teterev ja Julia Smoli – kuuluvad sinna nüüd ka Igor Hopp, Margus Liiva, Ülle Pukk ja Aivo Peterson.

Loe rohkem:  Rahvusvahelised kelmid on inimestelt raha väljapetmises üha osavamad | Eesti

Koos erakonda kuulub 2. märtsi seisuga 788 inimest.

Liikumine Koos/Vmeste sai laiemalt tuntuks eelmistel riigikogu valimistel, kui selle üks juhtliikmeid Aivo Peterson kandideeris riigikogu valimistel Eestimaa Ühendatud Vasakpartei nimekirjas Ida-Virumaal ning sai seal 3969 häält, millega tal jäi pisut alla 1000 hääle puudu isikumandaadi võitmisest.

Kaitsepolitsei pidas Petersoni koos veel kahe mehega mullu 11. märtsil kinni kahtlustatuna Eesti riigi vastase suhte loomises. Mullu novembris algas kohtuprotsess riigireetmises süüdistatava Petersoni üle.

Süüdistuse kohaselt abistasid liikumise Koos/Vmeste juhtliige Peterson ja temaga koos kohtu ette saadetud Dmitri Rootsi 2022. aasta oktoobrist 2023. aasta 10. märtsini Venemaa Föderatsioonist saadud suuniste alusel teadlikult ja organiseeritult Venemaad ning Venemaa ametiasutuste ülesandel tegutsenud inimesi Eesti Vabariigi iseseisvuse, sõltumatuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud vägivallata tegevuses. Samuti abistas Peterson ka Eesti vastu suunatud vägivallata tegevuses süüdistuse saanud Vene kodanikku Andrey Andronovit Eesti iseseisvuse, sõltumatuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud vägivallata tegevuses.

Aivo Petersoni sõnul on süüdistus poliitiliselt motiveeritud.

Koos party’s decision to choose Aivo Peterson as their deputy chairman is a significant step in Estonia’s political landscape. Peterson’s experience and dedication to public service make him a valuable asset to the party and its goals. His leadership alongside other party members will undoubtedly bring new perspectives and ideas to the table, benefiting both the party and the Estonian society as a whole. With Peterson as deputy chairman, Erakond Koos is poised for a promising future, working towards positive change and progress in Estonia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga