TÜ botaanikaaias saab näha Ecuadorist toodud värvikirevaid orhideesid | Eesti

2294844h3241t24

Tere tulemast Tallinna Ülikooli botaanikaaeda, kus saate imetleda Ecuadorist pärit ainulaadseid ja värvikirevaid orhideesid. See eksootiline kollektsioon on tõeline silmailu ning pakub haruldast võimalust tutvuda erinevate liikide ja nende ilu ning mitmekesisusega. Astuge sisse ja avastage end eksootiliste taimede ja lillede maailmas, mis toovad kaasa elamusi ja inspiratsiooni igale külastajale. Tule ja koge loomingut, mis loodusest endast ammutatud ning avardab silmaringi uutest ja huvitavatest taimedest ning nende päritolust!

Tartu Ülikooli botaanikaaia orhideenäitusel saab imetleda suursuguseid ja värvirikkaid orhideesid Ecuadorist Ecuagenera orhideeaiandist, aga ka hoopis tagasihoidlikumaid liike.

Orhideenäituseks käisid botaanikaaia töötajad Viinis järel ligi 130 uuel orhideeliigil. Viini olid orhideed jõudnud Ecuadorist.

“Kõik need orhideed, mille me Ecuadorist tõime, said täiesti selle näituse raames endale ilusad eestikeelsed nimed. Ja kui seda lumepall-ribiraagi lähedalt vaadata, siis ongi näha, et need väikesed, imeväikesed õiekesed läbimõõduga üks millimeeter on täiesti nagu väiksed lumepallikesed,” selgitas Tartu Ülikooli botaanikaaia aednik Ingrid Akkermann.

Botaanikaaeda külastanud Helle armastus orhideede vastu sai alguse umbes kuus aastat tagasi, kui poeg kinkis talle emadepäevaks just orhidee. Nii sõitiski ta Viljandist näitust koos perega vaatama, et veelgi orhideesid avastada.

“Lootsin leida ka midagi huvitavat. Ja teine asi, kuna ma ise neid kasvatan, siis mul mingid sordid seal aknalaua peal juba on, isegi olen saanud järglasi nendest, pisikesi poegi. Ma ei ole suur kasvataja, mul on 15 lille akna peal kuskil ja väikesed pojad ka kõrval,” rääkis ta.

Hoolimata orhideede kaunist välimusest ei pruugi need kõik sugugi hästi lõhnata.

“Meil ongi siin näiteks üks meie vapitaim, mis meelitab oma tolmendajaid kärbseid ligi oma hirmsa raipehaisuga,” rääkis Akkermann.

Loe rohkem:  Kristina Kallas: ettepaneku teaduselt raha ära võtta tegi rahandusminister | Eesti

Näitusel on aga väljas ka üks kasvujärgus orhidee, mis on just intervjueeritava nimeline.

“Üks Lepantes, Ingridiaana on siin, kelle eestikeelne nimi on Ingridi haldjasilm. Nii et ma olen väga õnnelik ja uhke selle taimekese üle,” ütles Ingrid Akkermann.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tartu Ülikooli botaanikaaias Ecuadorist pärit orhideesid nähes avaneb külastajate silme ees uskumatu ilu ja mitmekesisus. Need värvikirevad lilled on tõeline silmailu ning annavad aimu eksootiliste taimede ja looduse ilust maailma eri paigust. TÜ botaanikaaias pakutav Ecuadori orhideede väljapanek on suurepärane võimalus tutvuda distantse kultuuride ja loodusmaastikuga ning tõsta teadlikkust maailma mitmekesisusest. Üheskoos loovad need orhideed ümbritseva keskkonna ning külastajate vahel unikaalse ja inspireeriva sideme.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga