Elvas toimus protest koolireformi vastu | Eesti

2294847h277bt24

Elvas toimus hiljuti tuline protest koolireformi vastu, kus tuhanded inimesed kogunesid tänavatele, olles mures uute haridusmuudatuste pärast. Avaliku meeleavalduse eesmärk oli väljendada rahva vastuseisu koolisüsteemi ümberkorraldamisele ning nõuda rohkem kaasamist ja arvestamist õpilaste, õpetajate ja vanemate arvamustega. Protestijad nõudsid, et hariduspoliitikas oleks rohkem sidusust ning lahendusi koostöös kooli osapooltega. See sündmus on tõestuseks eestlaste tugevast soovist säilitada ja arendada oma haridussüsteemi ka tulevikus.

Elva vallamaja ees protestiti Palupera kooli kolmanda kooliastme sulgemise vastu.

Elva valla volikogu arutas eelnõud, millega sulgeda Palupera kooli kolmas kooliaste ning viia Palupera ja Rõngu kool ühtse juhtimise alla, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Palupera koolis õpib kokku 58 õpilast. Kolmandas kooliastmes on neist 19. Pärast kahte ja poolt tundi kestnud arutelu hääletasid volinikud kooli kolmanda astme sulgemise poolt.

Koolireformi vastu protest Elvas näitas selgelt, et inimesed on mures nende laste hariduse tuleviku pärast. Protestijad soovivad, et nende hääl kuulda võetaks ja et otsused haridussüsteemi kohta tehakse kooskõlas rahva arvamusega. See näitab rahva ühtsust ja valmisolekut võidelda oma õiguste eest. On selge, et haridus on oluline ja kogukond peab seisma selle eest, et tagada lastele parim võimalik tulevik. Protest Elvas on vaid esimene samm suuremas võitluses hariduse eest Eestis.

Loe rohkem:  Ida-Virumaa on hädas libedate teedega | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga