Trumpi fännid võivad raharaskustes ekspresidendile anda 3,5 miljardit | Välismaa

2317830ha37et24

Eestis on palju Donald Trumpi toetajaid, kes näitavad oma toetust endisele USA presidendile ka finantsiliselt. Hiljuti teatati, et Trumpi fännid võivad koguda kokku muljetavaldava summa – 3,5 miljardit eurot -, et toetada oma lemmikpoliitiku ambitsioone. See kogum on üks suurimaid vabatahtlikke annetusi ajaloos ja näitab selgelt, kui tugev on Trumpi toetajaskond üle maailma. Kuidas see rahakogumine mõjutab välispoliitikat ja Trumpi enda tulevikuplaane, jääb veel näha.

USA endine president Donald Trump ei suutnud koguda 464 miljoni dollari suurust kautsjoni ning teda ähvardab nüüd varade sundvõõrandamine. Rahahädade käes vaevlevale Trumpile võivad aga appi minna tema tulihingelised toetajad, kes üritavad vabariiklaste presidendikandidaadile anda 3,5 miljardit dollarit.

Trump võib saada raha oma 2021. aastal käivitatud sotsiaalmeediarakenduse Truth Social kaudu. 2021. aastal lõi Trump oma meediafirma, mis hakkas pidama ühinemisläbirääkimisi ettevõtte ostmiseks mõeldud firmaga (SPAC). 

SPAC on firmade ülevõtmiseks ning nende börsileviimiseks mõeldud juriidiline keha. Trumpi firmaga seotud SPAC-i omanikud on Trumpi toetajad. Trumpi toetajad tõstavad nüüd firma aktsiat ja hindasid Truth Sociali väärtuseks kuus miljardit dollarit. 

Truth Social võib börsile jõuda juba järgmisel nädalal, see vajab veel aktsionäride heakskiitu. Kuna selle SPAC-i aktsionärid on peaaegu kõik Trumpi toetajad, siis peaksid nad reedel selle ühinemise heaks kiitma. Börsile jõuaks siis firma DJT, mis viitab Trumpi initsiaalidele. Trumpile kuuluks siis 60 protsenti börsile jõudnud ettevõttest ning ta teeniks 3,5 miljardit dollarit tulu, vahendas The Wall Street Journal.

Tegemist oleks ebatavalise tehinguga, kuna 2021. aastal visati Trump Twitterist ja Facebookist välja. Seejärel teatas Trump, et hakkab võitlema sotsiaalmeediahiidude vastu ning lõi oma platvormi. 

Trump vajab aga praegu hädasti juurde raha, kuna ta ei suutnud koguda tähtajaks New Yorgi osariigi kohtu poolt kelmuse kohtuasjas nõutud 464 miljoni dollari suurust kautsjoni. Ka kindlustusfirmad ei aidanud teda välja. 

Loe rohkem:  USA väikelinn on muutunud presidendivalimiste eelseks võitlusväljaks | Välismaa

Trump peaks DJT aktsiaid hoidma pool aastat, enne kui saab need müüki panna. Samas võivad kindlustusseltsid olla siis rahul Trumpi pakutava tagatisega ning ta võib taas pöörduda nende poole raha saamiseks. Nii, et 2021. aastal asutatud rakendusest võib nüüd saada Trumpi päästerõngas.

Endine president on juba raskustes kohtukulude maksmisega ning osa tema valimiskampaania jaoks mõeldud rahast on juba läinud kohtukulude katmiseks. Valimiskampaania saab aga alles hoogu sisse ning see hakkab neelama üha rohkem raha. Samas Bideni meeskonna käsutuses olev paks rahakott võimaldab juba praegu teha suurt ja kulukat kampaaniat. 

Kuigi Donald Trumpi fännid võivad olla valmis panustama suuri summasid endisele presidentidele, on oluline märkida, et Eesti jaoks on olulisemad siseriiklikud küsimused. Meie riik peaks keskenduma oma majanduse ja heaolu parandamisele ning toetama kodumaiseid ettevõtteid ja organisatsioone. Seetõttu peaksime olema ettevaatlikud ja mitte raiskama liiga palju raha välismaine eesmärkide toetamiseks. Olulisem on investeerida kohalikku arengusse ja tagada Eesti elanike heaolu ning turvalisus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga