Otsustaval hetkel eksinud O’Sullivan sai üllatava kaotuse | Snuuker ja piljard

2317842h4a52t24

Eesti snuukri- ja piljardifännid olid hämmingus, kui otsustav hetkel eksinud O’Sullivan sai ootamatu kaotuse. Igaüks, kes jälgis pingelist mängu, teab, kui võimas ja kindel O’Sullivan tavaliselt on. Ent sel korral vedasid tema pallid veidi viltu ning vastane suutis võidu endale krabada. See sündmus raputas snuukrimaailma alustalasid ning näitas, et isegi kõige kogenenumad mängijad võivad eksida.

Hiinas Yushanis jätkuval World Openi reitinguturniiril kaotas maailma esinumber Ronnie O’Sullivan kaheksandikfinaalis tasavägise mängu järel iraanlasele Hossein Vafaeile (WS 21.) 4:5.

Vafaei asus matši 100-punktise seeria toel 1:0 juhtima, aga O’Sullivan seadis kohe jalule viigi, kui võitis teise freimi 82 punktiga. Seejärel võitsid mehed freime kordamööda kuni seisuni 4:4.

Otsustavas üheksandas freimis haaras initsiatiivi O’Sullivan ja maailma esinumber oli võidu suunas liikumas, kuid siis eksis ta musta kuuli sisselöömisega. Vafaei kasutas ootamatu võimaluse ära ning võitis viimase freimi 64:63.

“Olen võidu üle väga õnnelik. Ta [O’Sullivan] on minu iidol. Tema vastu mängimine on minu jaoks unistuse täitumine, aga tema alistamine? Ma olen lihtsalt üliõnnelik,” rääkis Vafaei kohtumise järel.

29-aastane iraanlane läheb veerandfinaalis vastamisi hiinlase Ding Junhuiga (WS 9.), kes sai 5:3 jagu Shaun Murphyst (WS 6.).

Maailma edetabeli teine number Judd Trump seljatas kaheksandikfinaalis David Lilley (WS 70.) 5:3. Kaheksa parema seas ootab teda Kyren Wilson (WS 11.), kes oli 5:4 üle Ben Woolastonist (WS 60.).

Kuigi eksimus võib juhtuda igaühel, näitas otsustaval hetkel eksinud O’Sullivani kaotus, et snuuker ja piljard on mängud, kus väikseim viga võib tuua kaasa suuri tagajärgi. See paneb mängijad veelgi enam tähelepanelikumalt mängima ja kinnitab, et oskused ja keskendumine on võtmetähtsusega. O’Sullivani kaotus tõestab, et isegi kõige kogenenumad mängijad on haavatavad ning et spordis ei saa kunagi kõike ette planeerida. See teeb snuukrist ja piljardist põneva ning ettearvamatu spordiala, mis köidab jätkuvalt fänne üle maailma.

Loe rohkem:  Andres Petrov sai eelringides kaks kaotust | Snuuker ja piljard

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga