Trump tervitas piirireformide eelnõu läbikukkumist senatis | uudised

2254644h12act24

Tere tulemast, head inimesed! Täna räägime USA endise presidendi Donald Trumpi hiljutisest avaldusest, kus ta tervitas piirireformide eelnõu läbikukkumist senatis. See otsus on põhjustanud palju segadust ja spekulatsioone nii USA-s kui ka ülejäänud maailmas. Kas see näitab senati vastuseisu Trumpi poliitikale või on see lihtsalt osa poliitilisest mängust? Selles põnevas uudises uurime lähemalt, millised kõrvalmõjud võivad olla sellel otsusel nii USA-s kui ka rahvusvahelisel tasandil. Lähme sügavamale selle intrigeeriva teema uurimisel!

Valgesse Majja tagasi pürgiv USA ekspresident Donald Trump tervitas laupäeval rändekriisi lahendamisele suunatud eelnõu nurjumist, lubades samas, et kui ta uuesti valitakse, viib ta oma esimesel ametisoleku päeval läbi ulatusliku deporteerimisoperatsiooni.

Parteiülese eelnõu surm USA senatis sel nädalal toob esile Trumpi raudse haarde Vabariikliku Partei üle.

Endine riigipea on võtnud nõuks mitte lubada demokraadist presidendil Joe Bidenil saavutada edu kuumal rändeteemal.

“Ärme unusta, et sel nädalal oli meil ka järjekordne tohutu võit, mida iga konservatiiv peaks tähistama. Me purustasime ebaausa Joe Bideni katastroofilise avatud piiride seaduseelnõu,” kuulutas Trump Lõuna-Carolinas toimunud rahvakogunemisel. “Kogu rühm tegi kongressis suurepärast tööd. Me purustasime selle.”

Bideni tajutavat nõrkust immigratsiooni vallas ära kasutada sooviva Trumpi survel näisid vabariiklastest seadusandjad otsustavat, et eelistavad peatada kõik piirireformid kuni novembris toimuvate valimisteni.

Trump, kelle esimene presidendikampaania hõlmas USA-Mehhiko piirile hiiglasliku tara ehitamist, teatas laupäeval, et migrantide väljasaatmine on üks tema esimesi ülesandeid.

“Esimesel päeval lõpetan kõik Bideni administratsiooni avatud piiripoliitikad ja me alustame Ameerika ajaloo suurimat riigisisest deporteerimisoperatsiooni. Meil ​​pole valikut.”

Senati piiriseaduse eelnõu sisaldas ka abi Ukrainale ja Iisraelile. Praegu kaalub senat välisabi paketti, mis seob abi täielikult piiriküsimusest lahti.

Loe rohkem:  Riik ei jõua koolitada piisavalt meditsiiniõdesid | uudised

Arutamisele kuuluv 95 miljardi dollari suurune pakett hõlmab võtmeliitlaste Iisraeli ja Taiwani rahastamist. Lõviosa aga aitaks läänemeelsel Ukrainal taastada ammendunud laskemoona, relvade ja muid elutähtsaid varusid.

Kuigi Trumpi tervitad piirireformide eelnõu läbikukkumist senatis, tundub, et sellel on olulisi tagajärgi nii Ameerika Ühendriikidele kui ka rahvusvahelisele kogukonnale. See tulemus võib tekitada ebakindlust ja segadust piiriküsimustes ning takistada USA ja teiste riikide vahelist koostööd. Samuti võib see mõjutada USA sisepoliitikat ja Trumpi presidendiaega. Hoolimata sellest otsusest, on oluline jälgida seda, kuidas olukord edasi areneb ja milliseid mõjusid see toob kaasa nii USA-s kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga