Trump palus ülemkohtul tõkestada otsus puutumatuse puudumise kohta | Välismaa

2257164hfd11t24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on palju kõneainet tekitanud USA endise presidendi Donald Trumpi otsus paluda ülemkohtul tühistada otsus tema puutumatuse puudumise kohta. See on tõstatanud palju küsimusi mitte ainult Ameerika Ühendriikides, vaid ka üle maailma. Trumpi õigusvõitlus on saanud rahvusvaheliseks uudiseks ning see teema puudutab kõiki, kes on huvitatud poliitikast ja õigusest. Jääge kuulama, sest see lugu areneb jätkuvalt ja võib oluliselt mõjutada maailma poliitilist maastikku.

USA endine president Donald Trump palus esmaspäeval riigi ülemkohtul ajutiselt tõkestada madalama astme kohtu otsus, mille kohaselt pole tal endise presidendina kriminaalvastutusest puutumatust.

Columbia ringkonna apellatsioonikohus leidis, et ei pretsedent, ajalugu ega põhiseaduse sisu ega struktuur toeta Trumpi väidet, nagu tal oleks presidendina toime pandud tegude eest kriminaalvastutusest puutumatus.

Seega võib Trump 2020. aasta valimistulemuste ümber pööramise katses süüdistatuna kohtu alla minna.

Trumpi kaitsjate sõnul on tal õigus puutumatusele süüdistuse esitamise eest, kuna Trump oli sündmuste toimumise ajal president. Apellatsioonikohus leidis aga, et selliseks tõlgenduseks ei ole alust ei pretsedentide, ajaloo ega ka põhiseaduse osas.

“Kuupikkuse kriminaalprotsessi korraldamine president Trumpi vastu valimishooajal segab radikaalselt president Trumpi võimet teha kampaaniat president Bideni vastu,” kirjutasid Trumpi advokaadid uudistekanali CNN teatel taotluses.

Kokkuvõttes näib, et Trump palus ülemkohtul tõkestada otsust seoses tema puutumatuse puudumisega, kuid tuleb jätkata protsessi ja oodata ametivõimude otsust. See olukord on põhjustanud suurt avalikku tähelepanu nii kodu- kui ka välismaal. Ülemkohtu otsus võib kujuneda oluliseks hetkeks mitte ainult Trumpi enda ja tema õiguste seisukohast, vaid ka Ameerika Ühendriikide demokraatia ja õigusriigi tugevuse seisukohast. Ootame huviga, kuidas see olukord areneb ja milliseks kujuneb lõplik otsus.

Loe rohkem:  Kõrge NATO ametnik: lääneriikidel tuleb oodata ootamatut | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga