Leedu majandusminister: Rheinmetalliga käivad kõnelused tehase üle | Välismaa

2229069h5e8at24

Tere tulemast Eestisse! Leedu majandusminister on tõstatanud palju kõneainet tekitava teema, kuna käivad kõnelused relvatootja Rheinmetalli ja Leedu valitsuse vahel seoses uue tehase rajamisega. See tekitab suurt huvi mitte ainult Leedu jaoks, vaid ka kogu regiooni jaoks, sealhulgas Eesti. See võib mõjutada oluliselt meie majandust ning luua uusi võimalusi ja väljakutseid. Seega on see teema, mille üle tasub kindlasti arutleda ja hoida end kursis selle arengutega.

Leedu majandus- ja innovatsiooniminister Aušrine Armonaite ütles neljapäeval, et Saksamaa relvakontserni Rheinmetall esindajatega käivad elavad ja põhjalikud läbirääkimised tehase ehitamiseks Leetu.

“Jätkame Rheinmetalliga arutelu, kuid ma ei saa ühtegi detaili kommenteerida,” ütles Armonaite BNS-ile, viidates teabe tundlikkusele.

Ta keeldus kinnitamast BNS-i allikate teavet oma neljapäevase kohtumise kohta kontserni esindajatega, kuid ütles, et käivad elavad ja “väga üksikasjalikud” läbirääkimised.

Rheinmetalli juhid kohtusid mullu novembris Leedu peaministri Ingrida Šimonytega, kuid kumbki pool kohtumist ei kommenteerinud, vahendas teleuudisteteenistus LNK.

Uudisteportaal 15min teatas hiljuti, et tehas võiks tõenäoliselt toota NATO standardile vastavaid 155-millimeetrise kaliibriga suurtükimürske.

Kaks Saksa relvatootjat – Rheinmetall ja Krauss-Maffei Wegmann – lõid 2022. aastal Leedus ühisettevõtte – Lithuania Defense Services. See on mõeldud Läänemere piirkonnas paiknevate NATO liitlasvägede lahingumasinate hoolduseks ja remondiks.

LDS-i remonditöökojas Jonavas on alates eelmise aasta oktoobrist remonditud Ukrainast toodud pihta saanud tanke Leopard 2.

Seoses Leedu ja Saksamaa kaitsesidemete olulise süvenemisega kaalutakse suurtükimoona ettevõtte rajamist.

Saksamaa lubas mullu paigutada Leetu 2027. aastaks sõjaväebrigaadi, Leedu ostab Saksamaalt mitmesuguseid relvi ning hiljuti teatas kavatsusest osta Saksa tankid Leopard 2.

Eestis on oluline jälgida naaberriikide majandusarenguid, eriti seoses suurettevõtete nagu Rheinmetalliga. Leedu majandusministri teade kõnelustest tehase üle tähendab võimalikku suuremat investeeringut ja töökohtade loomist Lõuna-Balti piirkonnas. See omakorda võib mõjutada ka Eesti majandust ja tööstussektorit. On oluline jälgida, kuidas need kõnelused ja võimalik tehaseehitus edasi arenevad ning millised võimalused see Eestile avada võib.

Loe rohkem:  NATO eksjuht: Putini panustamine Trumpi toetusele on Kremli valearvestus | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga