Biden: USA üritab vahendada Gazas vähemalt kuuenädalast vaherahu | Välismaa

2257167habdft24

Tere tulemast! Täna uudistes: USA president Joe Biden on püüdnud vahendada vähemalt kuuenädalast vaherahu Gazas, kus konflikt Iisraeli ja Palestiina vahel on jätkunud. Bideni administratsioon on püüdnud leida lahendust sellele verisele konfliktile, mis on nõudnud sadade tsiviilisikute elusid. See on osa USA jõupingutustest taastada stabiilsus ja rahu Lähis-Idas. See uudis on põhjalikult kajastatud kohalikes uudistekanalites ja on tekitanud palju arutelu Eesti kodanike seas. Jääge kanalile, et teada saada rohkem selle arengu kohta.

USA töötab laiaulatusliku kokkuleppe nimel, mis hõlmaks pantvangide vabastamist ja vähemalt kuuenädalast vaherahu Gaza sektoris, teatas esmaspäeval president Joe Biden.

Biden ja Jordaania kuningas Abdullah II pidasid teemal ühise pressikonverentsi.

“USA töötab Iisraeli ja äärmusrühmituse Hamasi vahelise pantvangilepingu kallal, mis tooks Gazasse kohese ja püsiva rahuperioodi vähemalt kuueks nädalaks,” kinnitas Biden.

Abdullah II nõudis omakorda viivitamatut relvarahu Iisraeli ja äärmusrühmituse Hamasi vahel.

“Me vajame praegu püsivat relvarahu,” toonitas kuningas.

“Iisraeli maapealne rünnak Gaza lõunaosas asuvale rahvarohkele Rafah´ linnale toob kindlasti kaasa uue humanitaarkatastroofi,” hoiatas Abdullah II.

“Me ei saa kõrvalt vaadata ja lasta sellel jätkuda. Vajame kestvat relvarahu praegu ja kohe – see sõda peab lõppema,” lisas kuningas, kes on korduvalt nõudnud täielikku sõjategevuse lõpetamist.

Jordaania kuningas kohtus president Bideniga silmast silma esimest korda pärast äärmusrühmituse Hamasi 7. oktoobri terrorirünnakut Iisraeli vastu.

Kokkuvõttes võib öelda, et USA president Joe Bideni jõupingutused vahendada vähemalt kuuenädalane vaherahu Gazas on oluline samm konflikti lahendamise suunas. Eesti on tugevalt toetanud rahupüüdlusi ja loodab, et need jõupingutused viivad lõpuks püsiva rahuni piirkonnas. On oluline, et rahvusvaheline kogukond ühineb USA jõupingutustega ning toetab rahu saavutamist ja humanitaarolukorra parandamist Gazas. Eesti kutsuks üles kõiki konflikti osapooli näitama üles tarkust ja diplomaatiat ning lõpetama vägivald ning saavutama läbirääkimiste teel kestlik rahu.

Loe rohkem:  Krasnodari krais põleb Rosnefti Tuapse naftarafineerimistehas | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga