Trump ja Biden külastavad samal päeval USA-Mehhiko piiri | Välismaa

2281647h410ft24

Eile, kui Ameerika Ühendriikide endine president Donald Trump külastas USA-Mehhiko piiri, teatas tema konkurent ja praegune president Joe Biden ootamatult, et ta plaanib samuti samal päeval piiri külastada. See sündmus on tekitanud suurt elevust nii kohalike elanike kui ka poliitikute seas ning paljud ootavad huviga, kuidas kaks vastandlikku poliitikut piirkonnas hakkama saavad. Kas nende külaskäigud toovad kaasa uusi poliitilisi lubadusi või vaid süvendavad juba niigi pingelist olukorda piiril?

USA presidendivalimiste põhiteemaks kujuneb tõenäoliselt illegaalne sisseränne ja Donald Trump ning Joe Biden külastavad sel nädalal samal päeval USA-Mehhiko piiri.

Biden sõidab neljapäeval Texase osariiki ja kohtub seal USA piirivalvuritega. Samal päeval sõidab Texasesse ka Trump ja külastab seal asuvat piiripunkti, vahendas Reuters. 

Suure tõenäosusega saab Trumpist vabariiklaste presidendikandidaat. Hiljuti võitis Trump Lõuna-Carolinas vabariiklaste presidendikandidaatide eelvalimised. Trump juba kritiseerib teravalt Bideni piiripoliiitkat. 

Uudisteagentuuri Reuters ja uuringufirma Ipsos värskest uuringust selgub, et USA president Joe Bideni populaarsus ameeriklaste seas on madal ning tema tegevuse presidendina kiidab heaks nüüd ainult 38 protsenti ameeriklastest.

Uuringust selgus, et üha suurem hulk valijaid tunneb muret illegaalse sisserände pärast. Vabariiklased on rakendanud valimisvankri ette veel Bideni vanuse ja tervise. 

Bideni administratsioon soovib piirijulgeolekut tugevdada, kuid hiljuti kukkus senatis läbi eelnõu, milles milles USA liitlaste abistamine oli seotud USA lõunapiiri kindlustamisega. 

Demokraadid süüdistasid seejärel eelnõu läbikukkumises Trumpi, kes kritiseeris piirijulgeoleku kokkulepet kui ebapiisavat ja kutsus kongressi liikmeid selle vastu hääletama. 

Piirijulgeolekust on saanud tähtis poliitiline teema 2024. aasta valimistel ja hiljuti esitas vabariiklaste kontrollitud esindajatekoda sisejulgeolekuministrile Alejandro Mayorkasele tagandamissüüdistuse. 

Kokkuvõttes, Trumpi ja Bidene’i üheaegne visiit USA-Mehhiko piirile on tekitanud palju kõneainet nii Eestis kui ka mujal maailmas. Olles konkureerivad presidendikandidaadid ning omavad erinevaid seisukohti immigratsiooni-teemal, on nende visiit mõistetavalt saanud suurt tähelepanu. See sündmus kajastab teravat vastasseisu ja vägagi poliitilist rivaliteeti, mis valitseb USA ühiskonnas praegusel ajal. Eestis ja mujal maailmas jääb huvitatutele üle jälgida, kuidas see visiit mõjutab tulevasi valimisi ning USA-Mehhiko piiri poliitikat.

Loe rohkem:  Rootsi tahab minna kaitsekuludega 2,5 protsendi suunas | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga