Tai ekspeaminister pääseb vabadusse | Välismaa

2258352hef7at24

Täna on suur päev Eesti jaoks, sest endine peaminister on lõpuks vabadusesse pääsemas. Pärast aastaid kestnud vangistust välismaal jätkub tema elu uue peatükiga. See uudis on kõneaineks kogu riigis ja inimesed ootavad põnevusega, millised on tema plaanid ja kuidas ta kohaneda kodumaale naasmisega. Endise peaministri vabanemine on kindlasti oluline sündmus Eesti poliitikas ning see pakub lootust ja inspiratsiooni kõigile, kes usuvad õiglusesse ja vabadusse.

Tai justiitsminister teatas, et kuningriigi endine peaminister Thaksin Shinawatra pääseb peagi vabadusse.

Thaksin pandi vangi mullu 22. augustil, kui ta naasis 15 eksiilis veedetud aasta järel kodumaale. Võimud süüdistasid teda korruptsioonis ja võimu kuritarvitamises. Nädalavahetusel võib ta aga juba pääseda vabadusse, vahendas The Guardian.  

Justiitsminister Tawee Sodsong ütles teisipäeval, et 74-aastane Thaksin on nende 930 vangi hulgas, kes vabastatakse ennetähtaegselt. Ta võib jääda elektroonilise jälgimise alla ning tema reisimisõigust võidakse piirata.

Thaksini kojutulek langes kokku tema partei Pheu Thai naasmisega valitsusse liidus sõjaväega seotud parteidega. Seega on võimalik, et tema vangistuse lühendamiseks sõlmiti poliitiline kokkulepe. 

Thaksin teenis oma varanduse telekomiäris ning talle kuulus vahepeal ka Manchester City jalgpallimeeskond.

Lõpuks on endine peaminister lõpuks pääsenud vabadusse pärast vangistust seoses korruptsiooniga. See sündmus on tekitanud palju vastukaja ja arutelu Eestis. Kuigi mõned inimesed võivad olla pettunud õigussüsteemi otsusest, näitab see, et Eesti valitsus järgib õigusriigi põhimõtteid. Loodetavasti on endine peaminister õppinud oma vigadest ja astub uuesti ühiskonda tagasi austuse ja aususega. See sündmus on oluline meeldetuletus, et keegi ei ole seaduse üle.

Loe rohkem:  Hiina luure värbab aina rohkem Taiwani sõjaväelasi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga