Triinu Tamm pälvis Prantsuse riikliku Kunstide ja Kirjanduse ohvitserijärgu ordeni | Kirjandus

2272683hbd78t24

Estonia has produced yet another incredible talent in the form of Triinu Tamm, who recently received the prestigious French Order of Arts and Letters. This honor recognizes her outstanding contributions to literature and the arts, solidifying her status as a true visionary in the field. With her exceptional talent and dedication, Triinu Tamm continues to inspire and captivate audiences both in Estonia and beyond. Her work represents the rich cultural tapestry of the country and serves as a shining example of Estonia’s creative prowess.

Tõlkija ja Loomingu Raamatukogu peatoimetaja Triinu Tamm pälvis Prantsusmaa riikliku Kunstide ja Kirjanduse ohvitserijärgu ordeni, mille andis üle Prantsuse suursaadik Emmanuel Mignot.

Tiinu Tamme tõlgete vahendusel on eesti keelde jõudnud mitmekümne olulise prantsuskeelse autori teosed; Loomingu Raamatukogu peatoimetajana ning kirjastamisvalikute kaudu veel teist sama palju. Pärast Kunstide ja Kirjanduse rüütlijärgu ordeni pälvimist 2016. aastal ülendas Prantsusmaa Triinu Tamme tänavu, 2024. aastal ohvitseri auastmesse.

“Triinu Tamme kompetentsi ja nõuandeid hinnatakse kõrgelt nii Loomingu Raamatukogus kui ka kolleegide hulgas teistes kirjastustes, kultuurilehtedes, kirjandusfestivalidel, Prantsuse suursaatkonnas ja Prantsuse Instituudis. Prantsusmaa nendib taas tänulikkusega, et kõigi võimalike keelte ja autorite hulgast on Triinu Tamm otsustanud siduda end lähedalt just prantsuse keele ja kirjandusega,” sõnas Prantsuse suursaadik Emmanuel Mignot.

Pärast ordeni üleandmistseremooniat tutvustas Triinu Tamm Prantsuse residentsis oma viimast tõlget, eestindust Michel Houellebecqi romaanist “Häving”, mis ilmus tänavu jaanuaris. Houellebecqi loomingust laiemalt rääkis kirjandusteadlane Joosep Susi.

Kunstide ja Kirjanduse orden on Prantsuse teenetemärk, mille määrab Prantsuse kultuuriminister ning millel on rüütli-, ohvitseri- ja komandörikraad. Sellega tunnustab Prantsuse kultuuriministeerium isikuid, kes on silma paistnud loominguga kunsti või kirjanduse vallas või panusega kunsti ja kirjanduse edendamisse Prantsusmaal ja kogu maailmas.

Loe rohkem:  Värske Rõhk ja Eesti Novell kuulutasid välja novellikonkursi Värske Novell | Kirjandus

Triinu Tamm’i tunnustamine Prantsuse riikliku Kunstide ja Kirjanduse ohvitserijärgu ordeniga on suur saavutus nii tema enda kui ka kogu Eesti kultuurimaailma jaoks. See orden tunnustab tema väljapaistvat panust kirjanduse valdkonnas ning tõstab esile tema töö olulisust ja mõju nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Triinu Tamm on suurepärane eeskuju noortele kirjanikele ning tema saavutused on kindlasti inspiratsiooniks kogu Eesti kirjandusmaastikule. Tema tunnustamine Prantsusmaa poolt näitab ka kahe riigi kultuuriliste sidemete olulisust ja tugevnemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga