Tallinnas võetakse sel nädalal sihikule kettaheite tippmark | Kergejõustik

2284503h3456t24

Tere tulemast Tallinnasse! Sel nädalal on meie linnas toimumas põnev kergejõustiku võistlus, kus võetakse sihikule kettaheite tippmark. Ootame kõiki spordi entusiaste ja kettaheite fänne jälgima, kuidas tipptasemel sportlased panevad end proovile ning võitlevad parima tulemuse nimel. Tallinn on alati olnud spordisõpradele meeldiv sihtkoht ning see võistlus saab kindlasti olema üks meeldejääv sündmus. Tulge ja toetage oma lemmikuid või lihtsalt nautige vapustavat spordirõõmu!

Reedel, 1. märtsil toimub Tallinnas Sõle Spordikeskuse jalgpallihallis esmakordselt Eestis kettaheitevõistlus sisetingimustes.

Maailma sisetippmark on juba ligi 15 aastat püsinud olümpiavõitja Gerd Kanteri nimel, kes heitis 2009. aastal Rootsis Wäxjö spordihallis kahekilose ketta 69 meetri ja 51 sentimeetri kaugusele.

Selle tulemuse ületamine Tallinnas on küllaltki tõenäoline, sest kohal on Kanteri juhendamisel harjutav eksmaailmameister ja möödunud aasta maailma edetabelijuht Kristjan Čeh Sloveeniast, kes jagab mullu Jõhvis püstitatud Sloveenia rekordiga (71.86) maailma kõigi aegade edetabelis neljandat kuni kuuendat kohta.

Sloveenia vägilasele pakuvad Tallinnas konkurentsi omaaegne juunioride maailmameister Moaaz Mohamed Ibrahim (isiklik rekord 63.26) Katarist, valitsev Eesti meister Priidu Niit (60.69) ja mitmed teised.

Võistluse idee autori olümpiavõitja Gerd Kanteri sõnul on jõuproov Eestis enneolematu. “Minu teada ei ole Eestis kunagi varem sisetingimustes kettaheites võisteldud, kuna lihtsalt pole olnud sobivaid võimalusi,” lausus ta.

“Tallinna linnale kuuluv Sõle jalgpallihall on piisava avarusega, võimaldades heita ka seitsmekümne meetri taha. Eks reedel ole näha, kas mu õpilasel see ka õnnestub. Treeningud ja hooaja avavõistlus annavad selleks lootust küll. Nädal tagasi Berliinis samuti sisehallis toimunud avavõistluse võitis Kristjan raskete treeningute pealt tulemusega 65 meetrit ja 72 sentimeetrit.”

Rahvusvaheline kettaheitevõistlus Tallinn Discus 2024 algab Tallinnas Sõle Spordikeskuse jalgpallihallis reedel, 1. märtsil kell 11.30 naiste, neidude ning noormeeste võistlusega. Meeste kettaheide algab kell 13.00.

Loe rohkem:  Jander Heil tuli Euroopa talvistel heitjate karikavõistlustel kuuendaks | Kergejõustik

Kuna kettaheitevõistlus toimub esmakordselt sisetingimustes, siis lubatakse turvalisuse huvides selleks ette nähtud publikualale üksnes piiratud arv pealtvaatajaid. 

Sel nädalal Tallinnas toimuv kettaheite võistlus on tõeline põnevust pakkuv sündmus kõikidele kergejõustikusõpradele. Sportlased võtavad sihikule tippmargid ning publikul on võimalus näha kõrgel tasemel võistlust. See on suurepärane võimalus toetada ja innustada kettaheite ala arengut Eestis. Olgu võitjaks kes tahes, lõpuks on kõik osalejad võitjad, kes panevad end proovile ja näitavad oma oskusi ning pühendumust. Aitäh kõigile, kes panevad selle sündmuse kokku ja teevad kõik endast oleneva selle unikaalse spordiala populariseerimiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga