Teenetemärgi saanud lasteonkoloog Kadri Saks: see eriala lihtsalt tuli minu juurde | Eesti

2249073h4433t24

Tere tulemast Eestisse! Tänases introdutsioonis räägime me teenetemärgi saanud lasteonkoloog Kadri Saksi saavutustest ja tema pühendumusest oma erialale. Kadri Saks on pälvinud tunnustust oma töö eest vähihaigete laste ravimisel ning temalt uuritud meetodid ja ravimid on aidanud tõsta laste ellujäämisprotsenti. Tema kirg ja pühendumus laste tervisele on teinud temast tuntud ning austatud arsti kogu Eestis. Läheme sügavamale tema loo juurde ja avastame, miks see eriala on talle nii südamelähedane.

President Alar Kariselt sel aastal Eesti Punase Risti teenetemärgi saanud Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogiaosakonna juhataja Kadri Saks ütles, et teeb seda tööd kutsumusest.

“Ma arvan, et see eriala lihtsalt tuli minu juurde,” ütles ta vastuseks küsimusele, miks ta nii keeruka eriala valis. “Väga huvitav on. Ma tunnen, et ma olen siin kindlasti vajalik. Mulle sobib see töö,” lisas ta.

“Lapsed on väga emotsionaalsed ja see teadmine, et nad saavad terveks. Sest siiski, kui me räägime pahaloomulistest kasvajatest lastel, siis meil on rõõm öelda, et suur osa nendest saavad ikkagi täna terveks,” rääkis teenetemärgi saanud arst.

Kuigi kunagised patsiendid on juba ammu suureks saanud, tunneb ta neid ära ka nüüd, täiskasvanutena.

“Näen neid siis, kui nad satuvad siia meie majja, tulevad rääkima, kuidas neil läinud on. See ei ole väga sage, aga vahel siiski. Või siis, kui nad on õppinud sellise ameti, et nad paistavad silma, kas siis esinevad muusikutena, tantsijatena ja viivad Eesti elu edasi,” ütles Saks.

Ta kinnitas, et väikesed patsiendid pole tema jaoks kunagi ainult numbrid: “No mitte kunagi. Nad on ikka perekonniti ja on meeles nii isad kui emad ja õed ja vennad.”

Loe rohkem:  Võrklaev: haridusminister saanuks juba eelmisel nädalal õpetajatele raha leida | Eesti

Saks on lastehaiglas töötanud alates 1995. aastast. Kui palju tal selle aja jooksul väikeseid patsiente on olnud, ta ei teagi.

Kadri Saks on teenetemärgi saanud lasteonkoloog, kelle pühendumus ja professionaalsus on teinud temast silmapaistva arsti. Tema sõnul tuli laste onkoloogia eriala talle lihtsalt loomulikult ning tema sooviks on olnud alati aidata haigeid lapsi ja nende peresid. Saks on väga oluline osa Eesti meditsiinisüsteemist ning tema panus on hindamatu. Tema töö on toonud lootust ja paranemist paljudele lastele ning tema teenetemärk on vääriline tunnustus tema pühendumuse eest. Kadri Saksa lugu on inspireeriv ning ta on eeskujuks kõigile, kes soovivad tõeliselt midagi olulist ja head teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga