Põlvamaa piimatootja alustas farmi pidamist ühe lehma ja kahe mullikaga | Majandus

2249049h4508t24

Tere tulemast Põlvamaale, kus üks kohalik piimatootja on alustanud farmi pidamist vaid ühe lehma ja kahe mullikaga. See ettevõtja on näidanud, et tahtejõu ja visadusega on võimalik luua edukas äri isegi vähestest ressurssidest alustades. Tema lugu inspireerib meid kõiki ning tõestab, et ka väikesest alustades saab luua suuri asju. Põlvamaa on tuntud oma maapiirkonna ilu ja põllumajandusliku rikkuse poolest ning see ettevõtja on suurepärane näide sellest, kuidas kohalik inimene saab oma osa sellest kaasa võtta.

Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvis teiste seas Põlvamaa piimatootja, teraviljakasvataja ja tõumullikate aretaja, Kaska-Luiga talu peremees Avo Kruusla.

Kruusla on kogu elu teinud seda, mis on talle olnud hingelähedane, ta on üle poole sajandi tegelenud loomakasvatuse ja põllumajandusega. Teade tunnustusest läks talle väga korda.

“Mind on väga raske endast välja viia, aga seekord tuli sõnadest puudu, aga tunnustus on äge, sest see on tunnustus ka meie ettevõttele ja meie meeskonnale. Aasta 1991 ja 15. august oli see kuupäev, kui me koos abikaasaga alustasime, oli selline mõte. Kolhoosid olid alles, alustasime ühe lehma ja kahe mullikaga, täna on ligikaudu 1500 lüpsilehma ja enam-vähem sama palju siis noorkarja,” Kaska-Luiga talu peremees Kruusla.

Ettevõtte pearaamatupidaja arvates jagati teenetemärk selle väljateeninud inimesele.

“Need pikad aastad, mis ta on põllumajanduses töötanud, ta on sisuliselt oma elu põllumajandusele pühendanud – ma arvan küll, et ta on seda väärt,” ütles Kaska-Luiga OÜ pearaamatupidaja Signe Sulg.

In conclusion, the decision of the Põlvamaa dairy producer to start farming with one cow and two calves is a positive development for the local economy. This initiative will not only contribute to the production of dairy products but also create employment opportunities and support the growth of the agricultural sector in the region. It demonstrates the entrepreneurial spirit and determination of the company to expand its operations and make a meaningful impact on the community. Overall, this is a promising venture that has the potential to bring about significant benefits to Põlvamaa and its residents.

Loe rohkem:  Opositsiooni hinnangul tuleks eelarvega majandust edendada | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga