Karel Tilga jätab MM-i vahele | Kergejõustik

2248683h7c74t24

Tere tulemast, kallid spordisõbrad! Eesti kergejõustiku talendi Karel Tilga otsus jätta vahele selle aasta maailmameistrivõistlused on tekitanud palju kõneainet ning kahetsust. Tilga on tuntud oma kiiruse ja jõu poolest ning tema osavus on toonud austust kogu spordimaailmas. Tema osalus maailmameistrivõistlustel oleks olnud suurepärane võimalus näidata maailmale oma võimeid. Kas Tilga otsus oli õige või vale, see on küsimus, mille üle me kõik arutleme. Loodame, et Karel Tilga naaseb järgmistele võistlustele veelgi suurema tahtejõuga ja valmis näitama, et tema koht on spordimaailma tippudes.

Mitmevõistleja Karel Tilga loobub kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustel osalemisest.

1.-3. märtsil Glasgows toimuvale võistlusele teenis Tilga kutse 2023. aasta World Athletics mitmevõistluse tuuri üldvõitjana, kuid kahjuks segab sportlast Achilleuse kõõluse valu ja suvehooajale ette vaadates ei soovi ta riske võtta.

Eesti mitmevõistlejatest on möödunud välihooaja tulemuste põhjal saanud kutse sisemaailmameistrivõistlustele ka Johannes Erm.

MM-ile kvalifitseerumise periood lõppeb 18. veebruaril.

Karel Tilga otsus jätta MM-i vahele on kahetsusväärne, kuid arusaadav. Vigastused on kergejõustikus tavapärased ning tervis peab alati olema sportlase prioriteet. Ehkki oleksime tahtnud näha teda võistlemas maailma tippude vastu, on oluline, et ta keskenduks enda tervenemisele ja tulevastele võistlustele valmistumisele. Eesti spordisõpradena toetame teda sel raskel perioodil ning loodame näha teda tugevamana ja valmis võitlema järgmistel areenidel.

Loe rohkem:  Hausenberg: kõigil aladel on kõvasti varu, aga muidu olen rahul | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga